Udostępnij
Tweetnij

iOS 15.6 już jest. Apple przestaje podpisywać iOS 15.5

iOS 15.6 to najnowsza aktualizacja dla iPhone’ów. Apple udostępniło ją kilka dni temu i teraz dowiadujemy się, że przestało podpisywać poprzednie wydanie systemu, czyli iOS 15.5. To oznacza, że cofnięcie się do tej wersji jest już niemożliwe. Aktualizacja iOS 15.6 rozwiązuje także liczne problemy z zabezpieczeniami.

iOS 15.6 to najnowsza aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, którą Apple udostępniło kilka dni temu. Nie wprowadzono tu zbyt wielu nowości, bo te już czekają na system z numerkiem 16, który zostanie udostępniony we wrześniu. Tymczasem dowiadujemy się, że zaprzestano podpisywać wersję 15.5. Co to oznacza?

Apple przestało podpisywać iOS 15.5 i to oznacza w praktyce, że nie można na iPhone’ach cofnąć się do tej wersji. Stało się to niemożliwe. Dla przeciętnego użytkownika nie ma to jednak większego znaczenia. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku fanów jailbreaku, ale to jest temat na odrębny artykuł.

Aktualizacja iOS 15.6 rozwiązuje liczne problemy w zabezpieczeniach

Pamiętajmy również, że Apple blokuje cofnięcie się do starszej wersji z numerkiem 15.5 z powodu luk bezpieczeństwa, które zostały załatane wraz z aktualizacją iOS 15.6. Jest ich naprawdę sporo. Dotyczą m.in. luk związanych z WebKit, Wi-Fi, sterowników czy kernela. Pełny wykaz łatek dotyczących zabezpieczeń można znaleźć na tej stronie.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij