Udostępnij
Tweetnij

iOS 16 beta — najlepsze triki i ukryte funkcje dla iPhone’ów

iOS 16 beta wprowadza liczne nowości. W tym artykule zebraliśmy najciekawsze triki i ukryte funkcje z nowego oprogramowania dla iPhone’ów, które każdy powinien znać. Usuwanie tła ze zdjęcia czy ukrywanie powiadomień na ekranie blokady. Beta iOS 16 zawiera znacznie więcej użytecznych funkcji. Rzućmy sobie na nie okiem.

iOS 16 beta jest już dostępne od blisko dwóch tygodni i obecnie wypatrujemy drugiej wersji poglądowej. Nowe oprogramowanie dla iPhone’ów wprowadza liczne nowości. W tym dostosowanie ekranu blokady. Czy jednak znacie najlepsze triki i ukryte funkcje? W tym artykule zebraliśmy najciekawsze z nich. Zobaczmy, co skrywa nowy software.

Ukrywamy powiadomienia do licznika

iOS 16 beta pozwala wyświetlać powiadomienia na różne sposoby. Jedną z nowych opcji jest licznik, który pojawi się w dolnej części ekranu blokady. Chcąc włączyć taką nowość, należy udać się w telefonie iPhone z zainstalowanym nowym oprogramowaniem do sekcji Ustawienia i Powiadomienia. Następnie wskazać opcję Pokaż jako i wybrać Liczba.

iOS 16 beta najlepsze triki ukryte funkcje iPhone

Usuwamy tło ze zdjęcia

iPhone’y wraz z systemem iOS 16 zyskują możliwość usuwania tła ze zdjęcia. W tym celu trzeba tylko wybrać fotkę i zaznaczyć palcem główny element. Zostanie on podświetlony. Potem z dostępnych na ekranie opcji należy wskazać Kopiuj i następnie taki wycięty fragment bez tła można wysłać na przykład w aplikacji Wiadomości.

jak usunąć tło ze zdjęcia iPhone iOS 16

iOS 16 beta pozwala aktywować wibracje klawiatury

To funkcja, którą z pewnością znają osoby korzystające wcześniej z jailbreaka. Apple postanowiło zapożyczyć ją do iOS 16. W tym celu należy udać się do sekcji Ustawienia oraz Dźwięki i haptyka, a potem do Czucie klawiatury. Następnie można aktywować dwie reakcje, które obejmują dźwięk i wibracje.

iOS 16 beta najlepsze triki ukryte funkcje iPhone

Odblokowywanie iPhone’a w trybie poziomym

Funkcja Face ID z iOS 16 beta została wzbogacona w ciekawą opcję. Jest to możliwość odblokowywania iPhone’a w orientacji poziomej. Wcześniej było to możliwe tylko wtedy, gdy telefon był trzymany w pionie. Spróbujcie sami i zobaczcie, jak to działa.

Sprawdzamy hasło do sieci Wi-Fi

iOS 16 w końcu pozwala uzyskać podgląd hasła do sieci Wi-Fi. W tym celu trzeba w iPhonie udać się do sekcji Ustawienia i Wi-Fi. Następnie wskazać aktywne połączenie i wybrać ikonkę (i) obok nazwy sieci. W nowym oknie jest m.in. pole Hasło, którego podgląd można uzyskać pod odblokowaniu.

iOS 16 beta najlepsze triki ukryte funkcje iPhone

Blokowanie notatek na dwa sposoby

iPhone już wcześniej pozwalał na blokowanie dostępu do tworzonych notatek. Jednak wraz z iOS 16 beta pojawia się nowa opcja. Tą jest możliwość używania własnego hasła lub kodu ustawionego na urządzeniu. W celu wprowadzenia zmiany należy udać się do sekcji Ustawienia, Notatki i Hasło.

iOS 16 beta najlepsze triki ukryte funkcje iPhone

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods Pro

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij