Udostępnij
Tweetnij

iOS 16 wprowadzi ważne zmiany obejmujące prywatność użytkowników iPhone’ów

iOS 16 to duża aktualizacja dla iPhone’ów, którą zobaczymy za kilka tygodni. Wprowadzi ona zmiany obejmujące prywatność użytkowników. Nowość związana jest z funkcją o nazwie prywatne przekazywanie iCloud. Wraz z uaktualnieniem iOS 16 ma ona wyjść z fazy beta i Apple włączy ją domyślnie u wszystkich.

iOS 16 to duża aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, którą Apple planuje zaprezentować za kilka tygodni. Zaraz po keynote otwierającym WWDC 2022 ruszą beta testy. Teraz dowiadujemy się, że w planach są zmiany obejmujące prywatność użytkowników. Ta zostanie znacząco poprawiona.

iOS 16 wprowadzi ważne zmiany obejmujące prywatność użytkowników iPhone'ów

Mowa o funkcji przekazywanie prywatne, która jest częścią iCloud+. Apple udostępniło ją już jakiś czas temu i nie będzie to nowość, która zostanie dodana wraz z aktualizacją iOS 16. Rozwiązanie znajduje się na etapie wersji beta i znacząco poprawia prywatność. Wraz z kolejnym uaktualnieniem ma się to zmienić.

Aktualizacja iOS 16 włączy przekazywanie prywatne na iPhone’ach

Apple wraz z uaktualnieniem do iOS 16 planuje włączyć u wszystkich użytkowników przekazywanie prywatne. Opcja funkcjonuje w Safari i zapewnia prywatność w trakcie ruchu generowanego w tej przeglądarce. Jednak gigant może planować rozszerzenie tej funkcjonalności o inne aplikacje, które śledzą ruchy. Byłoby to dużym ciosem w firmy, które wykorzystują zbierane w ten sposób dane.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij