Udostępnij
Tweetnij

macOS 12.2 Monterey beta dostępny. Wśród nowości nowa aplikacja Apple Music (aktualizacja)

macOS 12.2 Monterey beta jest już dostępny. Pierwsze wydanie oglądowe nowego systemu dla komputerów Mac wprowadza nową aplikację Apple Music, która bazuje na AppKit. Wśród nowości z macOS 12.2 beta jest też lepsze przewijanie stron w przeglądarce Safari na nowych MacBookach Pro. Na finalną wersję trochę poczekamy.

Aktualizacja: macOS 12.2 beta 2 trafia w ręce deweloperów blisko miesiąc po wydaniu pierwszej wersji poglądowej tego systemu. Apple wprowadziło tu m.in. przeprojektowaną aplikację Music. Nowa kompilacja oprogramowania oznaczona jest ciągiem znaków 21D5039d.

macOS 12.2 Monterey beta został udostępniony w kilka dni po premierze finalnej wersji uaktualnienia z numerkiem 12.1. Ponownie jest to większa aktualizacja oprogramowania dla komputerów Mac, która wprowadza nowości. Co nowego tu znajdziemy? Jest to m.in. nowa aplikacja Apple Music.

kiedy macOS 12.2 Monterey beta co nowego nowości aplikacja Apple Music Safari

Wraz z Cataliną z 2019 r. pojawiła się nowa aplikacja Apple Music, która zastąpiła iTunes. W rzeczywistości oprogramowanie nadal było przestarzałe i bazowało w dużym stopniu na tym starszym. W macOS 12.2 beta wprowadzono wersję opartą na AppKit, czyli natywnym frameworku. Wykorzystuje ona też JET.

Wśród nowości z macOS 12.2 Monterey beta nie tylko nowe Apple Music

Pierwsza beta systemu macOS 12.2 Monterey to także udoskonalenia obejmujące przeglądarkę Safari. Oferuje ona płynniejsze przewijanie stron na komputerach ze zwiększonym odświeżaniem obrazu, jak na przykład nowych MacBookach Pro. Co natomiast z uniwersalną kontrolą? Apple cały czas pracuje nad tą funkcją, ale ta została niedawno oficjalnie opóźniona do wiosny przyszłego roku.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij