Udostępnij
Tweetnij

Uniwersalna kontrola najwcześniej w macOS 12.2 i iPadOS 15.3

Uniwersalna kontrola to jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji. Nie zobaczymy jej jednak szybciej, jak w aktualizacjach macOS 12.2 i iPadOS 15.3, których możemy spodziewać się wraz z iOS 15.3. Apple opóźniło to rozwiązanie. Na własnej stronie firma wyjaśnia, że uniwersalna kontrola pojawi się na wiosnę.

Uniwersalna kontrola jest jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości, które Apple zapowiedziało w trakcie tegorocznej konferencji WWDC 2021. Za nami premiera aktualizacji z numerkami 15.2 oraz oprogramowania dla Maców z numeracją 12.1. Wspomnianej funkcji jednak tu nie ma i nie zobaczymy jej wcześniej niż w uaktualnieniach macOS 12.2 i iPadOS 15.3, których możemy spodziewać się wraz z iOS 15.3.

Uniwersalna kontrola pozwoli na sterowanie iPadem z poziomu Maca. Będzie to możliwe z wykorzystaniem tej samej myszy czy klawiatury. Apple pozwoli w ten sposób nawet przenosić pliki czy tekst na drugie urządzenie. Jednak rozwiązanie ma pojawić się najwcześniej wiosną.

kiedy uniwersalna kontrola macOS 12.2 iPadOS 15.3 iOS 15.3

Uniwersalna kontrola z macOS 12.2 i iPadOS 15.3 lub później

Apple nie podaje precyzyjnej daty dostępności tej funkcji. Wcześniej na stronie widniała informacja o jesieni, a teraz jest to wiosna, co widać na załączonym wyżej zrzucie ekranowym. Tak więc opcja pojawi się najwcześniej w aktualizacjach macOS 12.2 i iPadOS 15.3, które wkrótce powinny zostać udostępnione w wersjach beta. Możliwe jednak, że Apple wprowadzi uniwersalną kontrolę jednak później.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij