Udostępnij
Tweetnij

iPhone’y 13 również dostaną procesory w 5 nm

Apple A15 Bionic to procesor, który trafi smartfonów iPhone 13. Ma to być SoC wykonany w 5 nm. Wiemy, że produkcją układów Apple A15 Bionic zajmie się TSMC.

Apple A15 Bionic to procesor, który firma z Cupertino już opracowuje. Trafi on do smartfonów iPhone 13, o których coś tam już wiemy. Będzie to potężny SoC i dowiadujemy się, że ponownie ma być wytwarzany w 5-nm litografii. Natomiast za produkcję nadal ma odpowiadać tajwańskie TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Limited).

Wiemy jednak, że w przypadku procesorów Apple A15 Bionic TSMC planuje wykorzystać udoskonalony proces produkcyjny o nazwie N5P. Będzie to usprawniona litografia, która zapewne pozwoli uzyskać z nowych układów trochę więcej. Wzrost wydajności w modelach iPhone 13 względem dwunastek z pewnością będzie widoczny.

procesor Apple A15 Bionic dla iPhone 13 2021 5 nm TSMC plotki przecieki wycieki

iPhone 13 z Apple A15 Bionic pewnie we wrześniu 2021 roku

W tym roku producent z logo nadgryzionego jabłka miał liczne opóźnienia na etapie projektowania nowych telefonów. Domyślamy się jednak, że iPhone 13 zadebiutuje już pewnie w standardowym czasie. Spodziewajmy się debiutu we wrześniu. Produkcja powinna ruszyć latem. Natomiast układy Apple A15 Bionic TSMC powinno zacząć wytwarzać już w drugim kwartale.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij