Udostępnij
Tweetnij

Apple udostępnia betę iOS 14.2. Co nowego tu znajdziemy? (aktualizacja: publiczna beta)

iOS 14.2 beta 1 Apple udostępniło jeszcze przed wydaniem 14.1. Aktualizacja wprowadza pewne nowości. Zobaczmy więc, co nowego znajdziemy w iOS 14.2 beta.

Aktualizacja: iOS 14.2 beta 1 udostępniono także publicznym testerom. To oznacza, że użytkownicy zapisani do Apple Beta Software Program również mogą już pobierać to oprogramowanie. W tej wersji są pewne nowości. Poniżej oryginalny artykuł, gdzie możecie zobaczyć, co nowego wprowadzono.

iOS 14.2 beta 1 Apple udostępniło dosyć nieoczekiwanie po dużej czternastce. Wszak spodziewaliśmy się wydania z numerkiem 14.1. Pod kontrolą tej ostatniej wersji oprogramowania mają pracować smartfony iPhone 12. Być może z tego powodu pominięto program pilotażowy i od razu przeskoczono do kolejnej wersji. Ta wprowadza pewne nowości i zmiany. Zobaczmy więc sobie, co nowego tu znajdziemy.

Co nowego w iOS 14.2 beta 1 – wykaz nowości i zmian

iOS 14.2 beta 1 wprowadza przeprojektowane kontrolki multimediów dla AirPlay 2 w centrum sterowania. Przypominają one to, co znamy z ekranu blokady. Widać większą okładkę czy ikonkę prezentującą źródło odtwarzanej muzyki lub filmu. Na tym nie koniec nowości.

aktualizacja Apple iPhone iOS 14.2 beta 1 co nowego wykaz nowości zmiany kiedy premiera aktualizacja Apple iPhone iOS 14.2 beta 1 co nowego wykaz nowości zmiany kiedy premiera

W iOS 14.2 beta 1 zaszyto także funkcję wykrywania ludzi w narzędziu lupa. Ma to na celu utrzymanie dystansu pomiędzy osobami. Następnie mamy nową ikonkę aplikacji Watch oraz integrację Shazam z centrum sterowania. Możecie to zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych.

aktualizacja Apple iPhone iOS 14.2 beta 1 co nowego wykaz nowości zmiany kiedy premiera aktualizacja Apple iPhone iOS 14.2 beta 1 co nowego wykaz nowości zmiany kiedy premiera

Część z was pewnie spyta, a gdzie są nowe emoji? Cóż, w iOS 14.2 beta 1 nadal ich nie ma. Co nie zmienia faktu, że Apple może je dodać w późniejszym czasie. Mowa o emotkach, które widzicie poniżej. Pochodzą one z aktualizacji Unicode 13.

aktualizacja Apple iPhone iOS 14.2 beta 1 co nowego wykaz nowości zmiany kiedy premiera

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla słuchawek AirPods

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij