Udostępnij
Tweetnij

iOS 13 na iPhone’ach pozwoli automatycznie zamykać karty w Safari

iOS 13 beta skrywa przed nami jeszcze wiele tajemnic, które pomału są odkrywane. Kolejną z nich jest automatyczne zamykanie otwartych kart w Safari. Na iPhone’ach Apple dodało nowe opcje, gdzie można zdecydować po jakim czasie Safari zamknie karty. Oczywiście, ta nowość z iOS 13 jest też dostępna w systemie iPadOS.

iOS 13 beta jest od tygodnia w rękach deweloperów aplikacji. Ci odkrywają coraz więcej ukrytych funkcji, o których Apple w trakcie WWDC 2019 nie opowiedziało. Co nie powinno dziwić, bo pomniejszych usprawnień jest zapewne tak wiele, że na jednej konferencji nie w sposób byłoby je omówić. Jedną z nich jest automatycznie zamykanie kart w Safari.

Na nowość natrafił jeden z użytkowników Twittera. Jego iPhone wyświetlił w Safari takie powiadomienie. Dotyczy ona samoczynnego zamykania kart. Jak nietrudno zauważyć, Apple daje tu cztery opcje do wyboru. Zamykanie kart może odbywać się po dniu, tygodniu lub miesiącu. Ostatnia opcja pozwala zrezygnować z takiej funkcji. Wybór jednego z ustawień można w każdej chwili potem zmienić.

iOS 13 beta Apple iphone automatyczne zamykanie kart w Safari

iOS 13 beta dla wszystkich użytkowników iPhone’ów wraz z Apple Beta Software Program

Apple planuje udostępnić publiczną wersję beta iOS 13 w przyszłym miesiącu. W tym roku zrezygnowano z profilu OTA dla tego systemu, bo ten był nadużywany. Użytkownicy iPhone’ów muszą więc czekać. Ewentualnie mogą próbować kombinować i szukać stosownych obrazów IPSW. Wiemy, że w ramach publicznego programu pilotażowego profil OTA zostanie udostępniony. Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszy Apple Beta Software Program. Pewnie w pierwszej połowie przyszłego miesiąca.

Zobacz także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: Twitter

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij