Udostępnij
Tweetnij

iOS 13 beta bez profilu OTA. To sprytny ruch Apple

iOS 13 beta został udostępniony deweloperom wczoraj pod WWDC 2019. Wiele osób zastanawiać się skąd pobrać profil OTA i jak zainstalować na iPhone’ach nowe oprogramowanie. Apple wpadło na sprytny pomysł i profilu OTA dla iOS 13 beta nie udostępniono. Instalacja możliwa jest tylko z plików IPSW.

iOS 13 beta 1 jest już dostępny i nowy system dla iPhone’ów można pobierać w centrum dla deweloperów. Tam też normalnie, poza obrazami IPSW, umieszczany był przez ostatnie lata profil OTA, który pozwalał na instalację poglądowych wersji oprogramowania z wyłączeniem obrazów. W tym roku Apple postanowiło to zmienić. Takiej opcji nie dodano.

Apple nie udostępniło na razie profilu OTA dla iOS 13 beta. Prawdopodobnie zrobiono to z racji tego, że użytkownicy iPhone’ów go nadużywali. Normalnie dostęp oferowany jest tylko zarejestrowanych deweloperow. Jednak przed laty był on zaraz udostępniany na różnych serwisach, skąd mógł go sobie pobrać każdy. Gigant z Cupertino postanowił więc coś z tym zrobić.

iOS 13 beta jak zainstalować na Apple iphone profil OTA deweloperski gdzie pobrać ipsw

iOS 13 beta dostanie profil OTA, ale Apple udostępni go później

W przypadku iOS 13 beta 1 stosowny profil OTA nie pojawi się. Nie ma co liczyć, że Apple doda go na dniach. Instalacja poglądowej wersji oprogramowania zostanie w tym przypadku ograniczona do obrazów IPSW. Stosowny profil ma jednak szansę pojawić się wraz z kolejną wersją, która powinna być bardziej dopracowana i pozbawiona większości błędów.

Pamiętajcie, że iOS 13 beta jest na razie na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Apple dopiero w lipcu planuje uruchomić publiczny program pilotażowy. Wtedy udział w testach będą mogli brać wszyscy zainteresowani użytkownicy iPhone’ów. Tam będzie to możliwe właśnie poprzez specjalny profil OTA, który trzeba będzie zainstalować na własnym urządzeniu.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: opracowanie własne

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij