Udostępnij
Tweetnij

Apple wprowadza nową warstwę bezpieczeństwa w App Store. Już nie kupisz na iPhone’ach subskrypcji bez potwierdzenia

Apple zdecydowało się na wprowadzenie dodatkowej warstwy zabezpieczeń w trakcie dokonywania zakupów w aplikacjach z App Store. W ten sposób nie zakupicie już przez przypadek różnych subskrypcji. Najpierw będziecie musieli na iPhone’ach i iPadach taki zakup potwierdzić. Niewielka zmiana, ale z pewnością cieszy.

Apple bez większego rozgłosu wprowadziło w App Store dodatkową warstwę zabezpieczeń, która ma ochronić kupujących przed przypadkowymi płatnościami. Do tej pory kupując różne subskrypcje na iPhone’ach lub iPadach zakup nie był potwierdzany. Część deweloperów starało się to wykorzystać i w ten sposób naciągać użytkowników. Firma z Cupertino postanowiła z tym skończyć.

Od teraz zakup subskrypcji w aplikacjach na iOS pobranych z poziomu App Store będzie wymagać potwierdzenia. Jak to wygląda na iPhone’ach, to możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych. Wymagane jest potwierdzenie zakupu z użyciem dodatkowego przycisku Ok. To powinno skutecznie ukrócić przypadkowe płatności, które wcześniej niechcący można było dokonać.

Apple App Store iOS subskrypcje potwierdzenie płatności wewnątrz aplikacji
fot.: Macrumors

Deweloperzy aplikacji w przeszłości rzeczywiście próbowali różnych sztuczek, aby naciągnąć użytkowników iPhone’ów na dodatkowe płatności. Przykładem niech będzie sytuacja, o której raportowali specjaliści z firmy ESET w grudniu 2018 roku. Apple wprowadzając dodatkową ochronę w App Store skutecznie uniemożliwi stosowanie takich praktyk, co z pewnością cieszy.

Apple ułatwiło także zarządzaniem subskrypcjami na iPhone’ach

Warto dodać, że w przypadku subskrypcji w lutym Apple wprowadziło zmiany, które pozwalają na łatwiejsze zarządzanie nimi na iPhone’ach i iPadach. To sprawiło, że można je łatwiej znaleźć i następnie anulować. Wcześniej dostęp do tych informacji był dosyć dobrze ukryty.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij