Udostępnij
Tweetnij

Apple Pay Cash w Polsce może już być naprawdę blisko

Apple Pay Cash w Polsce może być bliżej niż nam się do tej pory zdawało. W Europie użytkownicy zaczynają dostrzegać komunikaty związane z tą usługą. Ponadto przetłumaczono artykuły bazy wiedzy poświęcone Apple Pay Cash na kilka europejskich języków. Wśród nich jest także polski. Coś musi być na rzeczy.

Apple Pay Cash na razie dostępne jest tylko w Stanach Zjednoczonych. Usługę uruchomiono pod koniec 2017 roku. W innych zakątkach świata platforma nie działa. To nie jest to samo, co zwykłe Apple Pay, które dziś uruchomiło PKO BP, a w niedługim czasie planuje także ING Bank Śląski. Możliwe jednak, że na opcję przesyłania pieniędzy pomiędzy użytkownikami w Polsce długo czekać już nie będziemy.

Użytkownicy z Francji czy Niemiec raportują, że na ich iPhone’ach czy zegarkach z watchOS pojawiają się informacje o możliwości dodania karty dla Apple Pay Cash. Co prawda, na moim iPhonie podobne komunikaty wyświetlają się już w aplikacji Wallet od dawna, ale nie w tym rzecz. Najważniejsze jest to, że gigant z Cupertino przetłumaczył na kilka europejskich języków artykuł bazy wiedzy poświęcony tej usłudze. Zostały one opublikowane dwa dni temu.

Apple Pay Cash kiedy w Polsce

Do tej pory artykuł dostępny był w języku angielskim. Jego przetłumaczenie na europejskie języki dają nam do zrozumienia, że firma z Cupertino rzeczywiście szykuje się do uruchomienia Apple Pay Cash na Starym Kontynencie. Kiedy to nastąpi? Tego nie wiemy, ale na liście powinna być też Polska. Artykuł w naszym języku znajdziecie pod tym adresem. Jego publikacja również pochodzi z 30 września.

Dzięki Apple Pay Cash przelejesz iPhone’em pieniądze znajomym lub rodzinie

Apple Pay Cash to usługa, która nie służy do płacenia w sklepach. W tym przypadku możliwe jest realizowanie szybkich przelewów do znajomych czy rodziny. W ten sposób można im szybko dodać nowe środki. Szerzej o tym rozwiązaniu możecie przeczytać we wspomnianym artykule bazy wiedzy. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na kolejne informacje.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Tak go dodasz na własnym telefonie

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij