Udostępnij
Tweetnij

Przyszłe iPhone’y od Apple bez modemu 5G od firmy Intel

Intel i Apple już od jakiegoś czasu współpracowały nad wdrożeniem nowego modemu 5G w najnowszych iPhone’ach w 2020 roku. Tak się jednak nie stanie. Jak donosi Cacalist, wewnętrzna notka Intela głosi, że firma z Cupertino postanowiła nie wdrażać nowego modemu do swoich nowych urządzeń. Produkcję zatem wstrzymano.

Intel nie dostarczy modemów 5G na urządzenia mobilne firmy Apple w 2020. Tak przynajmniej wynika z wewnętrznej notki, jaka opublikowało Calcalist. Potwierdzają to również ludzie znający się na sprawie. Gigant z Cupertino powiadomił Intela, że nie będzie korzystał z mobilnego modemu opracowanego przez producenta układów scalonych w swoim smartfonie iPhone nowej generacji. Dalszy rozwój komponentu zwanego wewnętrznie „Sunny Peak” został zatem wstrzymany, a zespół pracujący nad tym produktem zostanie przekierowany do innych działań.

W omawianych komunikatach przedstawiciele Intela opisali Apple jako „kluczowego klienta” dla opracowanego modemu 5G. Firma oczekiwała, że gigant z Cupertino stanie się głównym odbiorcą tego produktu. W odpowiedzi na prośbę Calcalist o komentarz, rzecznik Intela powiedział, że firma nie komentuje w środę spraw dotyczących swoich klientów. Apple nie odpowiedział jeszcze na prośbę o komentarz.

Jak rozwiązać problemy z GPS na iPhone z iOS 12 beta

iPhone z 5G od Apple bez komponentów firmy Intel, ale w przyszłości może się to zmienić

W listopadzie minionego roku informowaliśmy, że Apple i Intel współpracują wspólnie nad nową technologią mającą na celu wprowadzenie 5G do iPhone’ów. Plotka głosiła, że firmy ze sobą na ten temat rozmawiają. W wyścigu ma jednak podobno przegrywać Qualcomm, którego technologia nie zostanie podobno powszechnie przyjęta przez operatorów. W notatkach Intela mowa jest jednak o tym, że Apple bardzo starało się zaimplementować modemy 5G w iPhonie już w 2020 roku, jednak natrafiło na wiele czynników ze względu na które nie mogło tego zrobić.

Zobacz także: AirPods – triki i sztuczki, które warto znać

Źródło: CalCalisTech

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij