Udostępnij
Tweetnij

iOS 11.3.1 do pobrania. Apple rozwiązuje problemy w iPhone’ach

iOS 11.3.1 to nowa aktualizacja oprogramowania dla iPhone’ów, którą udostępniło dziś dla wszystkich Apple. Firma z Cupertino rozwiązała tu problemy, które objawiały się niepoprawnym działaniem ekranów wymienionych w niezależnych serwisach. Poza iOS 11.3.1 udostępniono też poprawkę bezpieczeństwa dla macOS 10.13.4.

iOS 11.3.1 to nowa aktualizacja, którą przed chwilą udostępniło Apple. Tym razem mamy do czynienia z pomniejszym uaktualnieniem. To nie wprowadza nowych funkcji, ale rozwiązuje problemy, które zidentyfikowano w oprogramowaniu. W tym związane z niepoprawnym działaniem ekranów w iPhone’ach 8 i 8 Plus, które były wymieniane przez firmy trzecie.

iOS 11.3.1 wprowadza poprawki z zakresu bezpieczeństwa (ich wykaz pojawi się na tej stronie). Apple w wykazie zmian wspomina jednak, że rozwiązano również problemy z zakresu działania ekranów w iPhone’ach 8, które nie były wymieniane w autoryzowanych centrach. iFixit już wcześniej stwierdziło, że to zapewne błąd w aktualizacji z numerem 11.3, którą wydano pod koniec marca. Wygląda na to, że tak właśnie było i ten usterkę udało się usunąć. Chcąć pobrać nowe aktualizacje należy udać się na własnym urządzeniu do sekcji Ustawienia, Ogólnie oraz Uaktualnienia.

Wraz z iOS 11.3.1 Apple udostępniło także poprawkę dla macOS 10.13.4

iOS 11.3.1 to nie jedyna wydana dziś przez Apple’a aktualizacja. Udostępniono również poprawkę bezpieczeństwa dla macOS 10.13.4. Firma z Cupertino wspomina tutaj, że uaktualnienie Security Update 2018-001 dostępne jest do pobrania m.in. z poziomu Mac App Store i jego instalacja zalecana jest wszystkim użytkownikom. Nie wiadomo jednak, jakie problemy dokładnie rozwiązano.

Apple testuje obecnie także iOS 11.4 beta

iOS 11.4 to z kolei większa aktualizacja, która obecnie znajduje się w fazie publicznych beta testów. To uaktualnienie wprowadzi kilka nowości, w tym wsparcie dla AirPlay 2 (choć może jeszcze niekompletne). Następnie mamy obsługę frameworku ClassKit czy długo wyczekiwane wiadomości w iCloud. Ta aktualizacja zostanie udostępniona dla wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów dopiero za kilka tygodni. Kto wie, czy nie dopiero na początku czerwca. Niedługo po keynote, który otworzy konferencję WWDC 2018. Szerzej o nowościach z iOS 11.4 przeczytacie tutaj. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Zobacz także: AirPods – sztuczki i triki, które warto znać

Na poniższym filmie zobaczysz możliwości aplikacji Pliki:

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij