Udostępnij
Tweetnij

Apple ma już poprawkę na bug w aplikacji Wiadomości z iPhone’ów. Wyda ją wraz z iOS 11.2.5?

Apple przekazało, że ma już gotową poprawkę na ostatni problem z linkiem, który powoduje zawieszanie się aplikacji Wiadomości na iPhone’acj i Macach. Gigant z Cupertino zamierza udostępnić ją już w przyszłym tygodniu. Możliwe, że nastąpi to już wraz z iOS 11.2.5, nad którym prace na pewno są już bliskie końca.

Apple przekazało, że ma już gotową poprawkę na ostatni problem z linkiem, który powoduje zawieszanie się aplikacji Wiadomości na iPhone’ach i Macach. Gigant z Cupertino zamierza udostępnić ją już w przyszłym tygodniu. Możliwe, że nastąpi to już wraz z iOS 11.2.5, nad którym prace na pewno są już bliskie końca.

iOS 11.2.2 aktualizacja Apple iPhone

W tym tygodniu pojawił się nowy problem powiązany z iMessage. Po sieci zaczął krążyć złośliwy link, którego wysłanie komuś powoduje zawieszenie aplikacji Wiadomości. Dotyczy to zarówno iPhone’ów, jak i komputerów Mac. To nie pierwszy raz, gdy Apple musiało latać podobne luki. Gigant z Cupertino przekazał, że ma już gotowy patch na ten problem i udostępni go w przyszłym tygodniu.

iOS 11.2.5 beta 6 wydany wcześniej w tym tygodniu jest już odporny na ten błąd, ale nie oznacza to, że premiera tej wersji systemu odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Ostatnia beta tego oprogramowania nie wydaje się być jeszcze ostateczną. Cały czas zawiera aplikację Feedback, która powinna zniknąć zaraz po tym, jak system wchodzi w fazę GM (Golden Master). Możliwe więc, że Apple załata bug w przyszłym tygodniu, ale wraz z innym pomniejszym uaktualnieniem, którym będzie iOS 11.2.3.

iOS 11.2.5 z pewnością i tak jest już blisko

iOS 11.2.5 doczekał się w momencie publikacji tego wpisu aż sześciu wersji beta i na pewno jest już prawie gotowy do wydania dla wszystkich. Wiemy, że w tym systemie najważniejszą nowością jest dodanie wsparcia dla technologii AirPlay 2, którą zapowiedziano już w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2017. W ten sposób będzie można sterować wieloma źródłami dźwięku. Pojawią się także inne nowości. Zostanie zapewnione też wsparcie dla głośnika HomePod. Ten miał trafić do sprzedaży w grudniu, ale premiera została opóźniona. Pierwsze dostawy tego urządzenia są już realizowane z fabryk Inventecu, a więc debiut jest już pewnie blisko.

iOS 11.2.5 jeszcze dziś w zasadzie może doczekać się finalnej wersji. Apple może zwolnić wieczorem siódmą betę i jeśli wszystko będzie w porządku, to premiera tej wersji dla wszystkich użytkowników rzeczywiście będzie mogła odbyć się w przyszłym tygodniu. Czy tak jednak się stanie, to przekonamy się z czasem.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki:

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij