Udostępnij
Tweetnij

iOS 11.2 pozwala usunąć Apple Pay Cash, ale to błąd i lepiej tego nie robić

iOS 11.2 wydany na początku tego miesiąca wprowadził usługę Apple Pay Cash. Ta nie jest dostępna w Polsce i można z niej korzystać tylko w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że można to usunąć, ale najpewniej jest to błąd i lepiej tego nie robić. Dlaczego? Ponieważ na ten moment nie istnieje opcja, która pozwoliłaby to przywrócić.

iOS 11.2 wydany na początku tego miesiąca wprowadził usługę Apple Pay Cash. Ta nie jest dostępna w Polsce i można z niej korzystać tylko w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że można to usunąć, ale najpewniej jest to błąd i lepiej tego nie robić. Dlaczego? Ponieważ na ten moment nie istnieje opcja, która pozwoliłaby to przywrócić.

Apple Pay Cash iOS 11.2

iOS 11.2 jest już dostępny i wiemy, że jego premiera odbyła się w niesprzyjających okolicznościach. 2 grudnia użytkownicy iPhone’ów na całym świecie zaczęli skarżyć się na różne problemy i dlatego uaktualnienie zwolniono jeszcze tego samego dnia w weekend, czego Apple zazwyczaj nie robi. Niestety, oprogramowanie nie jest pozbawione błędów. W zeszłym tygodniu wspominaliśmy wam o luce w HomeKit, którą firma z Cupertino załatała na razie tymczasowo. Pojawiają się jednak raporty o kolejnych problemach.

Apple Pay Cash, które wprowadzono wraz z iOS 11.2 i watchOS 4.2, jest nową funkcją pozwalającą użytkownikom ze Stanów Zjednoczonych na szybkie przesyłanie sobie pieniędzy. Można to zrobić z użyciem iMessage, gdzie znajduje się odpowiedni skrót. Co jednak ciekawe, funkcję można usunąć, ale na pewno nie warto tego robić.

Raz usunięte rozszerzenie nie da się po prostu przywrócić. Serwis źródłowy wspomina, że dodatku nie można znaleźć w App Store. Wyłączenie i ponowne włączenie Apple Pay również nie pomaga. Najpewniej mamy więc do czynienia z kolejnym bugiem, do których to gigant z Cupertino ostatnimi czasy już nas przyzwyczaił. W ramach ciekawostki można jednak dodać, że usunięcie rozszerzenia nie powoduje całkowitej dezaktywacji platformy, bo zadania wykonane z użyciem Siri działają.

Apple w tym tygodniu udostępni iOS 11.2.1

Apple miało ostatnimi czasy pracowite dni. Różne błędy, nie tylko związane z iUrządzeniami, sprawiły, że programiści mieli ręce pełne roboty. Wiemy, że w tym tygodniu zostanie udostępniona aktualizacja do iOS 11.2.1, która ma rozwiązać pewne problemy. Najpewniej także ten opisany wyżej. Pojawi się też poprawka związana ze wspomnianym HomeKit.

iOS 11.2.1 ma zostać wydany na początku tego tygodnia, a więc jest bardzo możliwe, że nastąpi to jeszcze dziś. Jeśli tak, to pewnie w okolicy godziny 19:00 naszego czasu. Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać i liczyć na to, że przy okazji nie pojawią się nowe błędy.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz przegląd możliwości aplikacji Dom i HomeKit z iOS 10:

źródło: iDropnews

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij