iPhone X Plus dostanie 6,5″ ekran. Apple szykuje też iPhone’a z 6,1″ ekranem LCD

Dritone, 2017-11-14 09:08
3

iPhone X Plus to smartfon, który nie został wprowadzony do oferty w tym roku. Wiemy jednak, że pojawi się w przyszłym. Tymczasem nowych informacji o planach Apple’a dostarcza nam analityk KGI Securities, Ming Chi Kuo. Telefon ma otrzymać 6,5″ panel OLED. W planach firmy jest też tańszy model smartfona z 6,1″ ekranem LCD.

iPhone X Plus

iPhone X zadebiutował w sprzedaży tylko w jednej wersji, gdy pod uwagę weźmiemy rozmiar ekranu. Otrzymał 5,8″ panel OLED, który jednak nie jest pozbawiony wad, o czym Apple przestrzegło użytkowników. Co natomiast z modelem Plus? Takie urządzenie jest w przygotowaniu, ale zostanie wprowadzone do oferty dopiero w przyszłym roku. Analityk KGI Securities, Ming Chi Kuo, który w przeszłości dostarczał sprawdzonych informacji z obozu firmy z Cupertino, podpowiada, czego możemy się spodziewać.

iPhone X Plus, który niedawno został zwizualizowany przez Martina Hajka, ma dostać 6,5″ ekran OLED. Przekątna będzie więc o 0,7″ większa niż w tegorocznym modelu. W mniejszym telefonie rozdzielczość ekranu powinna pozostać bez zmian i nadal wyniesie 1125 x 2436 pikseli, co przekłada się na 458 ppi. W Plusie Apple planuje zastosować wyższą rozdzielczość i w ten sposób uzyskać zagęszczenie pikseli na poziomie 480-500 ppi. Dokładne parametry nie są jednak znane.

Nie tylko iPhone X Plus, bo Apple szykuje też tańszy model z ekranem LCD

Apple przygotowuje także tańszy model iPhone’a, który otrzyma 6,1″ ekran LCD. Tutaj zagęszczenie pikseli na wynieść około 320-330 ppi. Ten smartfon ma kosztować około 650-750 dolarów, a więc będzie to cena odczuwalnie niższa od modeli z ekranami OLED.

iPhone X Plus, jak i pozostałe nowe smartfony z systemem iOS, zadebiutują dopiero w okolicy września przyszłego roku. Sugeruje się, że zainteresowaniem jubileuszowym telefonem Apple’a na razie nie będzie maleć. Dlatego firma z Cupertino zamierza na początku 2018 roku zwiększyć jego produkcję. To samo dotyczy tegorocznego Plusa, który także sprzedaje się powyżej oczekiwań. W przypadku modelu z 4,7″ ekranem tak jednak nie jest i jego produkcja ma zostać zmniejszona.

Apple w przyszłym roku najpewniej w ogóle zrezygnuje z bryły, którą znamy w iPhone’ach od kilku lat. Design oparty na “szóstkach” powinien odejść w zapomnienie. Model z 6,1″ ekranem LCD na pewno też dostanie wąskie ramki, ale nie wiadomo, czy będzie miał wycięcie w górnej części panelu, jak to jest w iPhonie X. Prawdopodobnie nie. Wcześniejsze plotki sugerują, że wszystkie nowe smartfony z iOS mają otrzymać funkcję Face ID i zostaną pozbawione przycisku Początek. Pojawi się także nowa ramka ze stali.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

źródło: Macrumors, grafika: Martin Hajek

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Apple iOS · iPhone · Smartfony · · · · · · · · ·
  • Nazir

    Bardzo lubię ekrany 6 cali a najlepiej 6,44 – 7 cali bez ramkowe to coś dla mnie

  • Kolaż z oo

    Szach mat hejterzy ;-)

  • Kolaż z oo

    Ale szajsung dostanie wpieldol