Udostępnij
Tweetnij

iPhone X, 8 i 8 Plus po aktualizacji do iOS 11.2 z szybszym ładowaniem bezprzewodowym

iPhone X, 8 i 8 Plus to pierwsze smartfony Apple’a, które można ładować indukcyjnie. Obecnie jednak odbywa się to z użyciem prądu o mocy 5W. Tymczasem iOS 11.2, który obecnie znajduje się w fazie beta, odblokowuje możliwość ładowania bezprzewodowego prądem 7,5W. Nowa aktualizacja powinna zostać udostępniona dla wszystkich w grudniu.

iPhone X, 8 i 8 Plus to pierwsze smartfony Apple’a, które można ładować indukcyjnie. Obecnie jednak odbywa się to z użyciem prądu o mocy 5W. Tymczasem iOS 11.2, który obecnie znajduje się w fazie beta, odblokowuje możliwość ładowania bezprzewodowego prądem 7,5W. Nowa aktualizacja powinna zostać udostępniona dla wszystkich w grudniu.

Apple AirPower iPhone X

iPhone X oraz modele 8 i 8 Plus w końcu otrzymały możliwość bezprzewodowego ładowania baterii. Apple długo kazało czekać fanom na taką funkcję. Jak to jednak mówią, lepiej późno niż w wcale. Gigant z Cupertino już wcześniej obiecał, że później w tym roku udostępni aktualizację oprogramowania, która przyspieszy ładowanie baterii metodą indukcyjną. Teraz wiemy, że taka funkcja została zaszyta w iOS 11.2 beta.

iOS 11.2 pozwala na ładowanie baterii drogą bezprzewodową z użyciem mocy 7,5W. Obecnie iPhone X i „ósemki” można ładować w ten sposób z wykorzystaniem mocy na poziomie 5W, czyli takiej samej, jaka dostarczana jest z użyciem ładowarki dołączonej do telefonów. Warto jednak dodać, że Apple nie wykorzystuje w pełni potencjału standardu Qi 1.2, gdzie opcjonalnie można korzystać z ładowania mocą do 15W.

iOS 11.2 wprowadza więcej nowości

iOS 11.2 to nie tylko wspomniane ładowanie indukcyjne z większą mocą 15W. Ta aktualizacja oprogramowania wprowadzi znacznie więcej nowości i udoskonaleń, choć pewnie i tak mniej, jak pojawi się w systemie z numerkiem 11.3. Ten jednak zostanie zostanie wydany dopiero w przyszłym roku. Najpewniej w marcu.

Apple wczoraj udostępniło deweloperom system iOS 11.2 beta 3, gdzie wprowadzono nowe komunikaty w centrum akcji przy rozłączaniu z Wi-Fi i Bluetooth. Jak dobrze wiemy, dotknięcie tych kontrolek wcale nie powodowało całkowitego wyłączenia obu modułów. Zrywane są tylko wszystkie aktywne połączenia i Apple postanowiło to podkreślić. Teraz wyświetlane są jasne komunikaty tłumaczące, co akurat się stało. Ikonki po rozłączeniu mają też jasny kolor, który powiadamia, że moduły nie zostały całkowicie dezaktywowane. To można zrobić w ustawieniach.

iOS 11.2 beta 3

iOS 11.2 wprowadza także pomniejsze zmiany w emoji, gdzie wiele nowych dodano w systemie z numerem 11.1. Następnie mamy nowe tapety z nowszych iPhone’ów dla wszystkich użytkowników czy wsparcie dla Apple Pay Cash zapowiedzianego na WWDC 2017. Z częścią pozostałych nowości i zmian możecie zapoznać się tutaj.

iOS 11.2 zostanie udostępniony dla wszystkich w przyszłym miesiącu. Pewnie nastąpi to jeszcze w pierwszej połowie grudnia. Premiera tego systemu zbiegnie się z wydaniem macOS 10.13.2, watchOS 4.2 oraz tvOS 11.2.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym telefonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki:

źródło: Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij