Udostępnij
Tweetnij

Android TV i profile użytkowników. Google nad tym pracuje

Android TV wkrótce może dostać wyczekiwaną funkcję. Są to profile użytkowników, co pozwoli na zmianę kont na telewizorze. Google pracuje nad tym rozwiązaniem i prowadzi już jego testy. Dzięki temu użytkownicy telewizorów z platformą Android TV otrzymają funkcjonalność, którą znamy już z oprogramowania Google TV.

Android TV to starsza platforma na telewizory, która to jednak cały czas jest rozwijana. Wkrótce pojawi się nowość, którą Google TV otrzymało już w zeszłym roku. Są to profile użytkowników, co pozwala na korzystanie na urządzeniach z wielu kont. Firma prowadzi już testy rozwiązania.

Android TV Google profile użytkowników
Android TV Google profile użytkowników

Profile użytkowników w platformie Android TV będą pełnić taką samą funkcję, co w przypadku nowszej platformy Google. Na telewizorze będzie można logować się z użyciem wielu kont. Następnie przełączać się pomiędzy nimi w wygodny sposób. Dzięki temu każda osoba będzie miała własną historię oglądania czy spersonalizowane rekomendacje produkcji do obejrzenia.

Profile użytkowników w Android TV na etapie testów Google

Wspomniana nowość nie jest jeszcze widoczna u wszystkich użytkowników platformy Android TV. Widzą ją wybrane osoby. To oznacza, że Google prowadzi testy rozwiązania i na razie odbywają się one w zawężonym programie pilotażowym. Z czasem funkcja trafi do każdego i wtedy skorzystają z niej wszyscy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki i triki dla poczty Gmail

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij