Udostępnij
Tweetnij

Android TV 12 dostępny. Nie wiadomo, kiedy dostanie go Chromecast z Google TV

Android TV 12 to najnowsza iteracja platformy Google na telewizory. Oprogramowanie zostało udostępnione w finalnej wersji. Kiedy otrzyma go nowy Chromecast z Google TV? Odpowiedź na to pytanie pozostaje na razie tajemnicą. Choć Android TV 12 z pewnością na to urządzenie trafi. To tylko kwestia czasu.

Google udostępniło finalne wydanie platformy Android TV 12 na telewizory. Nastąpiło to po kilku tygodniach od premiery Androida 12 na telefony i tablety. Oprogramowanie z czasem trafi także na urządzenie Chromecast z Google TV. Nie wiadomo, kiedy jednak ma to nastąpić. Obecnie aktualizację można pobrać tylko na jeden sprzęt.

Android TV 12 trafił na razie na deweloperską wersję urządzenia ADT-3. Wśród nowości jest obsługa renderowania ekranu głównego i interfejsu użytkownika w rozdzielczości 4K, nowe wskaźniki prywatności i przełączniki z nowej platformy oraz obsługa HDMI CEC 2.0. Firma obecnie zachęca twórców aplikacji do testowania własnych programów pod kątem zgodności z nowym oprogramowaniem.

Android TV 12 wkrótce dla urządzenia Chromecast z Google TV

Nowy Chromecast z Google TV będzie jednym z pierwszych urządzeń na rynku, które otrzymają aktualizację do systemu Android TV 12. Problem jest jednak taki, że nie wiadomo na razie, kiedy miałoby to nastąpić. Na razie właściciele tego małego urządzenia muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla aplikacji Spotify

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij