Udostępnij
Tweetnij

Material You wkracza do YouTube na Androida. Są nowe przyciski

Material You to nowy język projektowania Google. Kolejną aplikację, gdzie pojawiają się elementy na nim oparte, jest YouTube na urządzenia z systemem Android. Są to nowe przyciski, które umieszczono pod każdym filmem. Na razie zmiany znajdują się na etapie testów.

Google wdraża Material You do kolejnych aplikacji. Część z nich, jak chociażby Gmail czy Sklep Play, doczekały się większych zmian opartych na tym języku projektowania. Inne natomiast dostały tylko pewne modyfikacje. Tu zalicza się z pewnością YouTube na urządzenia z systemem Android. Wprowadzono tu nowe przyciski pod odtwarzaczem z filmami.

YouTube dostał zmiany oparte na Material You, które widać pod poszczególnymi filmami. Tutaj dodano nowe przyciski, którymi podmieniono te dotychczasowe. Różnice widoczne są gołym okiem. Te nowsze widać na poniższym zrzucie ekranowym, a stare (dla porównania) na kolejnym. Można dostrzec elementy otoczone bąbelkami w kształcie pigułek.

aplikacja YouTube Android nowe przyciski Material You
aplikacja YouTube Android nowe przyciski Material You

Nowe przyciski Material You w YouTube na Androida nie u wszystkich

Na razie zmiany są testowane. Google nie wprowadziło jeszcze tych przycisków opartych na Material You u wszystkich osób korzystających z aplikacji YouTube. Pewnie nastąpi to za jakiś czas i najpierw firma będzie chciała przeprowadzić program pilotażowy. Możemy jednak się domyślać, że takie elementy pojawią się na stałe w niedługim czasie u każdego użytkownika.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij