Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi wprowadza do MIUI 12 asystenta dźwięku

MIUI 12 to nakładka, którą Xiaomi cały czas rozwija. Firma wprowadza nową funkcję i jest nią asystent dźwięku. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwoli dostosowywać dźwięki w poszczególnych aplikacjach. Na razie Xiaomi dodaje taką nowość w wydaniu MIUI 12 China Beta ROM. Z czasem trafi do wersji global.

MIUI 12 dostaje ciekawą funkcję, którą jest asystent dźwięku. Xiaomi dodaje nowość i dzięki temu użytkownicy telefonów z tą nakładką będą mogli dostosowywać audio w różnych aplikacjach. W ten sposób będzie można ustawić odpowiednie poziomy głośności dla każdego programu. Po to, aby wybrane z nich nie generowały zbyt głośnych dźwięków.

Zasadę działania tego rozwiązania widać poniżej. Poniżej widać zrzuty ekranowe z nowej funkcji z MIUI 12. Xiaomi wprowadza specjalne suwaki dla poszczególnych aplikacji. Dzięki temu można będzie dostosowywać głośność. Nowy asystent dźwięku będzie dostępny z poziomu ustawień dźwięku i wibracji.

MIUI 12 Xiaomi asystent dźwięku MIUI 12 Xiaomi asystent dźwięku

Asystent dźwięku Xiaomi na razie tylko w chińskim MIUI 12

Nowa funkcja nie jest jeszcze ogólnodostępna. Xiaomi wprowadziło ją na razie do chińskiej wersji MIUI 12. Dokładnie do deweloperskiej bety ROM-u. Jednak będzie ona dostępna także globalnie. Wiemy, że firma planuje udostępnić ją w oprogramowaniu global później w tym roku. Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij