Udostępnij
Tweetnij

Czat RCS w Play Polska. Nowa usługa, która jest następcą SMS

Czat RCS to nowa usługa, która pojawia się w barwach Play Polska. Fioletowy operator wprowadza nowość, która określana jest jako następcą SMS. To nowa platforma do komunikacji na Androida, która otwiera wiele możliwości. Dzięki czat RCS można liczyć na sposobność wysłania plików o wadze do 100 megabajtów.

Play Polska poinformował dziś, że wprowadza czat RCS. Nowa platforma określana jako następca SMS, będzie początkowo kompatybilna tylko z wybranymi telefonami. Oczywiście, nie będą one musiały być kupione u tego operatora. Na liście zgodnych są modele Samsung Galaxy S10, S10e oraz S10+. Ponadto muszą one mieć zainstalowany system Android 10. Z czasem wykaz zgodnych smartfonów będzie rozszerzany.

Czat RCS otwiera zupełnie nowe możliwości na miarę naszych czasów. Przede wszystkim związanych z wysyłaniem plików. Play Polska wyjaśnia, że w ten sposób użytkownicy będą mogli przesyłać do innych nagrania wideo, audio czy innego typu pliki o wadze nieprzekraczającej 100 MB. Brak możliwości wysyłki w nowej formie będzie zgłaszany i wtedy będzie istniała możliwość wysłania wiadomości w formie standardowego SMS-a.

następca SMS czat RCS Play Polska

Czat RCS w Play Polska bez opłat

Play Polska wyjaśnia, że czat RCS włączany jest w aplikacji Wiadomości. Korzystanie z nowej platformy nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami i takie nie będą naliczane. Komunikacja odbywa się w tym przypadku zarówno poprzez dane komórkowe, jak i po nawiązaniu połączenia z siecią bezprzewodową Wi-Fi.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki do Chrome’a na Androida

źródło: komunikat prasowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij