Udostępnij
Tweetnij

Sony udostępnia system Android TV Oreo na wybrane telewizory Bravia 4K

Sony zaczęło udostępniać aktualizację do systemu Android TV Oreo na telewizory Bravia 4K. To modele z 2015 roku, które pracowały pod kontrolą oprogramowania opartego na Nougacie. Wśród nowości są wsparcie dla Asystenta Google i odświeżony ekran domowy. Przy okazji Sony pozbyło się części starszych funkcji.

Sony Bravia 4K sprzed kilku lat załapały się na nową aktualizację. Producent zaczął udostępniać na telewizory z 2015 roku uaktualnienie do systemu Android TV Oreo. Wcześniej pracowały one pod kontrolą Nougata. Firma jednak o nich nie zapomniała. Nowe oprogramowanie trafia na serię KD- KE- oraz XBR-.

Android TV Oreo na telewizory Sony Bravia 4K wnosi ciekawe nowości

Aktualizacja do systemu Android TV Oreo dla telewizorów Sony Bravia 4K wprowadza odświeżony ekran domowy. Następnie mamy wsparcie dla Asystenta Google, polepszoną obsługę dla USB/DLNA oraz usprawnienia obejmujące aplikacje Wideo, Muzyka i Zdjęcia. Są też rozwiązania, które po uaktualnieniu oprogramowania znikają.

aktualizacja Android TV Oreo na telewizory Sony Bravia 4K 2015
fot.: Reddit/u/rtm135

Sony wraz z aktualizacją do Androida TV Oreo postanowiło pozbyć się PlayMemories Online, konfiguracji dla IPv6 oraz funkcji klonowania z użyciem jednego dotyku. Znika też PlayStation Video i wybrane lokalizacje językowe z ustawień. Uaktualnienie jest już dystrybuowane. Oficjalnie potwierdzono dostępność dla serii KD. Jednak właściciele modeli XBR też dostają aktualizację.

Przeczytaj także: Najlepsze triki i funkcje dla WhatsApp

źródło (via)

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij