Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S8 i Note 8 dostają lutowe poprawki bezpieczeństwa

Samsung Galaxy S8 i Galaxy Note 8 to smartfony, który nie dostały systemu Android 10 z One UI 2. Producent jednak o nich pamięta i udostępnił na te modele lutowe poprawki bezpieczeństwa. Obecnie Samsung oferuje dla tych telefonów już tak zwane rozszerzone wsparcie. Dlatego aktualizacji będzie coraz mniej.

Samsung Galaxy S8 i Galaxy Note 8, a dokładniej ich właściciele, musieli obejść się smakiem i nakładki One UI 2 z systemem Android 10 nie dostali. Jednak to smartfony, którym cały czas oferowane jest wsparcie. Pojawiła się lutowa aktualizacja. Wprowadza ona aktualne lutowe poprawki bezpieczeństwa.

Samsung Galaxy S8 dostaje lutową aktualizację z firmware kończącym się ciągiem znaków DTA6. Natomiast w przypadku modelu Galaxy Note 8 jest to DTA1 w Europie. Natomiast na wybranych rynkach są to uaktualnienia oznaczone na końcu ciągami znaków DTA4 lub DTA5. Rozmiary aktualizacji są różne.

Samsung Galaxy S8 Galaxy Note 8 Android 10 One UI 2 lutowe poprawki bezpieczeństwa aktualizacja lutowa

Samsung Galaxy S8 i Galaxy Note 8 bez system Android 10 I One UI 2, ale nadal wspierane

Samsung obecnie dla właścicieli modeli Galaxy S8 i Note 8 oferuje tak zwane rozszerzone wsparcie. To oznacza, że nie ma co liczyć na duże aktualizacje funkcyjne i nowe wersje platformy Google. Oferowane są jednak poprawki bezpieczeństwa. Te lutowe zawierają patche dla Androida, jak i 30 rozwiązań problemów specyficznych dla oprogramowania Koreańczyków.

Co ważne, Samsung Galaxy S8 i Galaxy Note 8 znajdują się jeszcze na liście tych smartfonów, które dostają aktualizacja co miesiąc. W rzeczywistości jest tak tylko na pewnych rynkach. Jednak niedługo będą objęte tylko kwartalnym wsparciem. Warto to mieć na uwadze.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Sammobile

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij