Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S8 i Note 8 raczej nie dostaną Androida 10 z One UI 2.0

One UI 2.0 z systemem Android 10 trafiło na modele S10 i teraz sporo użytkowników smartfonów Samsung Galaxy S8 i Galaxy Note 8 zastawia się, co z ich z telefonami. Niestety, wygląda na to, że aktualizacji do One UI 2.0 nie będzie. Tym samym Androida 10. Samsung w żadnej z opublikowanych list nie wymienił tych konkretnych modeli.

Samsung Galaxy S8 według jednego z pracowników firmy ma dostać One UI 2.0 z systemem Android 10. Taka informacja pojawiła się niedawno. Jeśli tak, to tym bardziej na uaktualnienie mogliby liczyć właściciele modelu Galaxy Note 8. Czy tak jednak rzeczywiście będzie? Niestety, nic tego nie zwiastuje.

Zacznijmy od tego, że Samsung rozpoczął już udostępniać Androida 10 z One UI 2.0. Aktualizację dostały modele S10 z niemieckiej dystrybucji. Dużo wcześniej niż zakładały terminarze opublikowane przez wybrane z lokalnych działów firmy. I właśnie w tym harmonogramach nie pojawiły się ani razu Samsung Galaxy S8 czy Galaxy Note 8. Stąd też dostępność uaktualnienia dla tych modeli jest wątpliwa. Zresztą, nie tylko z tego jednego powodu.

Samsung Galaxty S8 Note 8 co z aktualizacja do Android 10 One UI 2.0

Samsung Galaxy S8 i Note 8 bez One UI 2.0 i Androida 10, bo są na trzecim roku wsparcia

Samsung Galaxy S8 i Note 8 to smartfony z 2017 roku, które obecnie objęte są już trzecim rokiem wsparcia producenta. Ten zakłada tylko dostępność poprawek bezpieczeństwa, ale nie nowe wersje systemu Android. Z tego samego powodu aktualizacji do Androida Pie z One UI nie otrzymał Galaxy S7. Cóż, na ostateczne wyjaśnienie sprawy przyjdzie nam poczekać, ale raczej nie ma co się zbyt optymistycznie nastawiać.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij