Udostępnij
Tweetnij

Google Play sam zainstaluje aplikacje i gry zamówione w prerejestracji

Google Play 18.6.28 to najnowsza wersja sklepu i w jej kodzie doszukano się ciekawych informacji. Okazuje się, że gry i aplikacje, które użytkownik zamówi w trakcie prerejestracji, będą automatycznie instalowane. Powinny pojawić się dodatkowe opcje. Takie, gdzie będzie można zdecydować, czy instalacja ma odbywać się przy połączeniu z siecią komórkową.

Google Play 18.6.28 jest już udostępniany. Wygląda na to, że aplikacje i gry, które użytkownicy systemu Android zamawiają w trakcie prerejestracji, będą w momencie premiery automatycznie instalowane. Obecnie wysyłane jest tylko powiadomienie o dostępności, ale proces trzeba zainicjować ręcznie. Wkrótce powinno to ulec zmianie i sugerują to nowe linijki kodu, które widzicie poniżej. Dotyczą one treści wysyłanych powiadomień.

<string name=”notification_prereg_auto_install_success”>%1$s is installed</string>

<string name=”notification_prereg_auto_install_success_explanation_app”>”You pre-registered for this app and it’s now installed on your device. Enjoy the app!”</string>

<string name=”notification_prereg_auto_install_success_explanation_game”>”You pre-registered for this game and it’s now installed on your device. Enjoy the game!”</string>

Google Play 18.6.28 nie ujawnia, kiedy aplikacji i gry zamówienia w prerejestracji będą instalowane

Po przeprowadzeniu procesu instalacji użytkownik otrzyma z Google Play stosowne powiadomienia. Pamiętajmy, że na razie są to zapiski w kodzie, które ujawniają, że Google pracuje nad taką funkcją. Nie wiadomo, kiedy jednak zostanie ona wprowadzona do Androida na stałe. Wcześniej być może odbędzie się jakiś program pilotażowy. Ponadto Sklep Play powinien tutaj przy okazji dostać dodatkową opcję, gdzie użytkownik będzie mógł zdecydować, czy ma to odbywać się tylko przy połączeniu z siecią Wi-Fi, czy również zużywając dane komórkowe. Na więcej szczegółów trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij