Udostępnij
Tweetnij

MIUI 11 dostanie wsparcie dla HEIC. Xiaomi doda też inne nowości w aparacie

MIUI 11 jest już udostępniane, ale Xiaomi cały czas pracuje nad kolejnymi nowościami. Tym razem obejmą one aparat. Dowiadujemy się, że zostanie dodane wsparcie dla HEIC i HEIF. Ponadto Xiaomi wprowadzi taki wideo. Wiemy też, że MIUI 11 dostanie nowy skaner dla kart identyfikacyjnych oraz dokumentów.

MIUI 11 trafia na kolejne smartfony Xiaomi i Redmi. Wiemy jednak, że w międzyczasie prowadzone są prace nad kolejnymi funkcjami, które z czasem zostaną dodane wraz z aktualizacją oprogramowania. Ostatnio wspominaliśmy wam o współdzieleniu schowka i lepiej zorganizowanym launcherze aplikacji. Teraz dowiadujemy się o nowościach obejmujących aparat.

XDA-Developers ustalił, że aparat z MIUI 11 dostanie wsparcie dla formatów HEIC i HEIF, które obsługuje już m.in. iOS. Są one w stanie przechowywać więcej szczegółów w porównaniu do JPG czy PNG przy jednoczesnym zachowaniu podobnego rozmiaru. Ma to być opcjonalne rozwiązanie, które pojawi się w ustawieniach aplikacji kamery z nakładki Xiaomi.

MIUI 11 Xiaomi nowe funkcje HEIC HEIF aparat aktualizacja

MIUI 11 doda również tagi dla wideo. W ten sposób do filmów będzie można dodawać specjalne znaczniki. Ponadto Xiaomi pracuje nad wprowadzeniem do skanera funkcji rozpoznawania kart identyfikacyjnych i dokumentów. Na razie nie wiadomo, kiedy te nowości zostaną udostępnione dla użytkowników.

Xiaomi udostępni dla MIUI 11 dużą aktualizację

Widzimy, że tych nowości trochę będzie i nie dotyczą wyłącznie aplikacji aparatu. W drodze jest też nowy launcher aplikacji czy tryb nasłonecznienia. Domyślamy się, że MIUI 11 dostanie dużą aktualizację oprogramowania, gdzie zostaną udostępnione wszystkie te nowości. Na razie jednak nie wiemy, kiedy może to nastąpić.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij