Udostępnij
Tweetnij

EMUI 10 trafi również na składanego Huawei Mate X

EMUI 10 beta zostało ogłoszone również dla składanego Huawei Mate X. Ogłosił to jeden z prezesów firmy, Wang Chenglu. To oznacza, że składany smartfon Chińczyków również otrzyma aktualizację do systemu Android 10. Właściciele Huawei Mate X na finalną wersję EMUI 10 jednak będą musieli trochę poczekać.

EMUI 10 beta w pierwszej kolejności trafił na modele P30, ale to już dostały finalną wersję aktualizacji, która sukcesywnie trafia też na inne telefony. Teraz program pilotażowy został zapowiedziany również dla składanego Huawei Mate X. Użytkownicy tego smartfona będą mogli testować nową nakładkę z systemem Android 10. Zanim sfinalizowane oprogramowanie trafi do wszystkich użytkowników telefonu.

EMUI 10 beta dla składanego smartfona Huawei Mate X zapowiedział jeden z prezesów firmy, Wang Chenglu. Do programu pilotażowego można już się zapisywać. Jak zapewne jednak się domyślacie, możliwe to jest tylko w jednym kraju. Tak, na razie wyłącznie w Państwie Środka.

Akualizacja do EMUI 10 beta z Android 10 dla skłądany smartfon Huawei Mate X

EMUI 10 beta dla Huawei Mate X tylko w Chinach

Użytkownicy składanego Huawei Mate X z Chin są pierwszymi, którzy mogą wypróbować EMUI 10 beta. To tam można zgłaszać chęć uczestnictwa w programie pilotażowym. Wynika to też z faktu, że składany smartfon Chińczyków na razie dostępny jest w sprzedaży tylko w Państwie Środka. Dopiero będzie kierowany na kolejne rynki. Dla porównania, w przypadku modelu Mate 30 Pro przebiega to powoli. Polski debiut odbędzie się dopiero w przyszłym tygodniu w trakcie specjalnego pokazu, który odbędzie się 6 grudnia w Warszawie. Wtedy poznamy ceny.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje mobilne na Androida z listopada

źródło: MyDrivers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij