Udostępnij
Tweetnij

EMUI 10 dostępne dla kolejnego modelu Huawei Mate 20

EMUI 10 Stable trafia na kolejny smartfon z europejskiej dystrybucji i tym razem jest to Huawei Mate 20 Lite. To popularny średniak, który w końcu doczekał się uaktualnienia do systemu Android 10. EMUI 10 Stable dla Huawei Mate 20 Lite już pojawiło się w wybranych krajach Europy. Update waży około 4 gigabajtów.

EMUI 10 Stable od jakiegoś czasu udostępniane jest na smartfony Chińczyków w Europie. Aktualizację dostały już modele P30 oraz wybrane flagowce z 2018 roku. Teraz na uaktualnienie do systemu Android 10 zapał się również Huawei Mate 20 Lite. To dosyć popularny średniak i cieszy, że producent o nim nie zapomniał.

EMUI 10 Stable dla Huawei Mate 20 Lite jest już udostępniane w wybranych krajach Europy. Nowy firmware oznaczony jest ciągiem cyfr 10.0.0.148 i bazuje oczywiście na systemie Android 10. Aktualizacja udostępniana drogą OTA waży 4,04 GB. Uaktualnienie pojawiło się m.in. na smartfonach z chorwackiej dystrybucji.

aktualizacja EMUI 10 Stable z Android 10 dla Huawei Mate 20 Lite
fot.: JosipTechNEWS

EMUI 10 Stable dla Huawei Mate 20 Lite ma usługi Google

Tutaj przy okazji warto odpowiedzieć na pytanie, które zadajecie czasami pod wpisami o aktualizacjach do EMUI 10 Stable. Huawei Mate 20 Lite, jak i inne smartfony Chińczyków, po takiej aktualizacji nie są pozbawiane dostępu do usług Google. Te ciągle są dostępne. Pamiętajcie, że zakaz handlu nałożony przez Stany Zjednoczone w maju tego roku dotyczy tylko nowych produktów i te rzeczywiście pozbawione są dostępu. Takim smartfonem jest na przykład Mate 30, ale pamiętajcie, że tych starszych to nie dotyczy. Po aktualizacji usługi i aplikacje Google nie znikną.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij