Udostępnij
Tweetnij

MIUI 11 dostanie lepiej zorganizowany launcher aplikacji. Xiaomi już go testuje

MIUI 11 dostanie nowy launcher aplikacji Xiaomi, gdzie pojawi się m.in. szuflada aplikacji. Testy trwają i okazuje się, że pojawiają się kolejne funkcje. Tym razem są to kategorie, które zapożyczono z launchera POCO. Na razie dostępne są w kanale alpha, ale niedługo powinna pojawić się aktualizacja MIUI 11 z taką nowością.

MIUI 11 otrzyma nowy launcher aplikacji Xiaomi, o czym już wam wspominaliśmy. Pojawią się również skróty oraz szuflada aplikacji. Niedawno pisaliśmy też o trybie nasłonecznienia. Teraz Chińczycy postanowili zapożyczyć coś jeszcze z launchera POCO, który został udostępniony kilka miesięcy temu. Są to kategorie, które znaleziono w buildzie alpha oprogramowania.

To oznacza, że funkcja na razie znajduje się na etapie dopracowywania. Xiaomi udostępni ją wraz z jedną z przyszłych aktualizacji MIUI 11 i na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi. Pewnie dopiero za około kilka tygodni. Wiemy jednak, jak to ma działać. Widać to na poniższych zrzutach ekranowych.

MIUI 11 laucnher aplikacji Xiaomi szuflada aplikacj aktualizacja
fot.: kacskrz
MIUI 11 laucnher aplikacji Xiaomi szuflada aplikacj aktualizacja
fot.: kacskrz
MIUI 11 laucnher aplikacji Xiaomi szuflada aplikacj aktualizacja
fot.: kacskrz
MIUI 11 laucnher aplikacji Xiaomi szuflada aplikacj aktualizacja
fot.: kacskrz

Launcher aplikacji Xiaomi z MIUI 11 pozwoli kategoryzować programy w szufladzie

Jak nietrudno zauważyć, nowy launcher aplikacji z MIUI 11 dostanie u góry kategorie. Będą to rozrywka, fotografia, narzędzia czy komunikacja i inne. Aplikacje będzie można przydzielać do konkretnej kategorii. Następnie będzie je można szybko wyświetlić wybierając jedną z opcji na górnym pasku. To pozwoli na szybsze odnalezienie konkretnego programu w momencie, gdy na telefonie mamy ich naprawdę wiele. W niedługim czasie taka funkcja powinna zostać udostępniona przez Xiaomi poprzez aktualizację oprogramowania. Jak jednak wspomnieliśmy już wcześniej, na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Przeczytaj także: Google Play dostaje praktyczne opcje w ustawieniach

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij