Udostępnij
Tweetnij

MIUI 11 dostaje nowy launcher. Pojawia się szuflada aplikacji

MIUI 11 ciągle jest rozwijane. Xiaomi jakiś czas temu wprowadziło nowy launcher aplikacji. Tam pojawia się długo wyczekiwania szuflada aplikacji. Funkcję nazwano trybem desktopowym i w ten sposób można uzyskać prostszy dostęp do zainstalowanego oprogramowania. Spodziewajmy się, że nowość pojawi się też w MIUI 11 Global.

MIUI 11 Global jest już udostępniane, ale Xiaomi nie spoczęło na laurach i już pracuje nad nowymi funkcjami. Ostatnio wspominaliśmy wam, że w drodze są trzy nowości. Na tym nie koniec, bo na łamach Weibo zapowiedziano nowy launcher aplikacji. Pojawia się długo wyczekiwana szuflada aplikacji.

MIUI 11 taką nowość miało wcześniej w wersji beta, a teraz szuflada aplikacji jest kierowana do publicznej wersji. Xiaomi nazwało funkcję jako tryb desktopowy. W ten sposób można uzyskiwać prosty dostęp do zainstalowanego oprogramowania. Działa to na podobnej zasadzie, co w czystym Androidzie czy części innych nakładek.

MIUI 11 nowy launcher szuflada aplikacji aktualizacja Xiaomi

Szuflada aplikacji może być otwarta gestem przesunięcia palcem do góry. Wtedy wysuwa się lista z programami. U góry znajduje się wyszukiwarka oraz wykaz ostatnio uruchamianych aplikacji. Pozostałe ułożone są w kolejności alfabetycznej.

Szuflada aplikacji z MIUI 11 została zapożyczona z launchera POCO

Jak dobrze wiemy, taka funkcja już wcześniej znajdowała się w POCO launcher. Wielu fanów Xiaomi prosiło o to, aby rozwiązanie zostało wprowadzone także do nakładki Chińczyków. Powinna pojawić się także w MIUI 11 Global. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na dostępność. Nowa aktualizacja jest sukcesywnie udostępniana na kolejne modele telefonów. Również z globalnej dystrybucji.

Przeczytaj także: Google Maps – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Weibo

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij