Udostępnij
Tweetnij

Xiaomi nakreśla strategię dla MIUI. Duże znaczenie odegra 5G

MIUI 12 zapoczątkuje nowy etap w trakcie planowania nakładek Xiaomi. Dyrektor Qiao Zhongliang wyjaśnia, że sieci 5G dużo zmienią i trzeba myśleć o tym, aby jak najlepiej połączyć smartfony z innymi urządzeniami. W tym IoT, czyli internetu rzeczy. Prace nad MIUI 12 zostały zapoczątkowane już jakiś czas temu.

MIUI 12 to nowa nakładka Xiaomi, którą zobaczymy dopiero w przyszłym roku. Jednak prace nad nią zostały już rozpoczęte. W trakcie MIDC 2019 jeden z dyrektorów firmy, Qiao Zhongliang nakreślił strategię, która wiąże się m.in. z wchodzącymi sieciami 5G. Duże znaczenie ma odegrać łączenie smartfonów z produktami IoT, czyli internetu rzeczy.

Qiao Zhongliang twierdzi, że Xiaomi skupi się przez najbliższe lata bardziej na wykorzystaniu smartfonów w połączeniu z innymi urządzeniami. W ten sposób użytkownicy mają otrzymać więcej możliwości z zakresu smart życia, co ma zapewnić im większą wygodę. MIUI 12 ma zapoczątkować prace na drodze do celu, którym jest opracowanie najinteligentniejszego oprogramowania na świecie.

MIUI 12 kiedy premiera strategia Xiaomi wobec 5G

Ponadto Xiaomi planuje udostępnić deweloperom więcej narzędzi i opcji, które pozwolą im wykorzystać urządzenia internetu rzeczy. Możliwości, które dają sieci 5G są przeogromne i trzeba je odpowiednio wykorzystać. Tak twierdzi również CEO firmy, Lei Jun, który również uważa, że teraz trzeba się skupić na tym obszarze.

Na MIUI 12 Xiaomi każe nam jeszcze poczekać

Pamiętajmy, że MIUI 12 znajduje się dopiero na wczesnym etapie planowania. Nawet nie można tu mówić o opracowywaniu nowych funkcji. Xiaomi ma jeszcze na liście wiele smartfonów, które musi uaktualnić do MIUI 11. Jednak tegoroczna nakładka jest już sukcesywnie udostępniana. Premiera przyszłorocznej odbędzie się pewnie latem lub wczesną jesienią.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij