Udostępnij
Tweetnij

Pixel 4 bez 90 Hz w Google Maps, Waze i nie tylko

Pixel 4 ma ekran, który jest w stanie prezentować obraz w 90 Hz. Okazuje się jednak, że niektóre aplikacje nie są zgodne z funkcją. Są to Google Maps, Waze czy Pokemon Go. Lista obejmuje również WeChat. Jak dobrze wiemy, to nie jedyne problemy, które ma Google Pixel 4 w związku z odświeżaniem obrazu w 90 Hz.

Google Pixel 4 umożliwia prezentowanie obrazu na ekranie w 90 Hz, co staje się coraz bardziej pożądaną funkcją. Jak dobrze wiemy, jej działanie jest jednak ograniczane i dochodzi do przełączania na 60 Hz w przypadku ściemnienia wyświetlacza. Teraz dowiadujemy się, że funkcja nie działa, gdy zostaną uruchomione wybrane aplikacje. Wśród nich są Google Maps czy Waze.

Odkrycia dokonał w tym tygodniu Mishaal Rahman z XDA-Developers. Doszukał się on w oprogramowaniu listy, na której występują aplikacje niemogące korzystać z 90 Hz. Oprócz wspomnianych Google Maps i Waze są to Pokemon Go i WeChat / Obejmuje ona też wbudowane w system narzędzia do plików i dokumentów.

Pixel 4 ekran 90 Hz aplikacje Mapy Google Maps Waze Pokemon Go

Google pracuje pod polepszeniem działania 90 Hz w modelach Pixel 4

Google już zapowiedziało aktualizację dla smartfonów Pixel 4, która ma zmienić zachowanie funkcji 90 Hz. Przede wszystkim, obraz ma być wyświetlany w takiej częstotliwości także po zmniejszeniu jasności ekranów. Nie wiadomo jednak, dlaczego aplikacje Google Maps, Waze czy Pokemon Go znalazły się na takiej czarnej liście. To pewnie wyjaśni się dopiero z czasem. W ramach ciekawostki warto dodać, że w opakowaniach nowych Pixeli ukryto ciekawy easter egg. Bazuje on na rozwiązaniach opartych na AR i efekt końcowy jest całkiem ciekawy.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij