Udostępnij
Tweetnij

Google Pixel 4 ma ukryty easter egg AR

Google Pixel 4 skrywa ciekawy easter egg oparty na AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości. Dotyczy on dokładnie pudełka telefonów, gdzie po skierowaniu obiektywu i uruchomieniu Google Lens skutkuje wyświetleniem animacji. Efekt jest całkiem ciekawy. Ponadto ulokowano tu oficjalny profil Pixeli na Instagramie.

Google Pixel 4 jest już dostępny na rynku i okazuje się, że firma skryła w pudełkach nowych telefonów ciekawy easter egg. Wykorzystuje on możliwości AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości. W ten sposób można wyświetlić animację na ekranie smartfona. Zobaczmy, jak to dokładnie można zrobić.

Serwis źródłowy wyjaśnia, że chcąc uruchomić ukryty easter egg należy skierować obiektyw smartfona Google Pixel 4 na opakowanie. Zostanie wyświetlona animacja, a później pojawią się zdjęcia z oficjalnego profilu na Instagramie. W sumie można uznać to za całkiem sprytną próbę pozyskania nowych obserwujących. Zobaczcie to sami na poniższym wideo.

Google Pixel 4 easter egg AR

Easter egg z Google Pixel 4

Warto dodać, że Google dodało w Obiektywie funkcje z zakresu AR wcześniej w tym roku. W ten sposób Lens zostało wzbogacone o możliwości oparte na rozszerzonej rzeczywistości. Już wcześniej znaleziono ciekawe rozwiązania dla takich opcji. Przykładem może być niecodzienna reklama Stranger Things, którą umieszczono w The New York Times.

W ramach ciekawostki warto dodać, że w smartfonach Pixel 4 znajduje się aplikacja Sounds 2.2, która zawiera dzwonki i inne dźwięki, w tym dla powiadomień. Łącznie jest ich ponad 250 i niedawno zostały one wyodrębnione. Po to, aby każdy mógł je pobrać na swoje urządzenie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij