Udostępnij
Tweetnij

Huawei Smart Screen to być może telewizor z systemem Android TV i EMUI 9 HomeVision

Huawei Smart Screen to telewizor, który może nie trafić na rynek z HarmonyOS, jak w przypadku modelu Honora. Możliwe, że zadebiutuje z oprogramowaniem Android TV i autorską nakładką EMUI 9 HomeVision. Rąbka tajemnicy uchyla nam strona Bluetooth SIG. Tam nowe telewizory są już certyfikowane i można znaleźć referencje do Google.

Honor Vision to telewizor z HarmonyOS, który zaprezentowano jakiś czas temu. Sprzęt dostępny jest w Chinach, ale wiemy, że Huawei własny Smart Screen chce wprowadzić do Europy. Możliwe, że będzie on sprzedawany z systemem Android TV i autorskim EMUI 9 z dopiskiem HomeVision. Rąbka tajemnicy zdaje się uchylać strona organizacji Bluetooth SIG.

Tam doszukano się pięciu urządzeń o nazwach kodowych HEGE, OSCA-550, OSCA-550A, OSCA-550X oraz OSCA-550AX. Każdy z nich ma opis w postaci Huawei/Honor Smart Screen. Najciekawsze jest jednak to, że pojawia się informacja o oprogramowaniu EMUI 9 HomeVision. Wygląda więc na to, że Chińczycy stworzyli własną nakładkę na system Android TV. Podobnie zresztą ma uczynić OnePlus, który również zmodyfikował platformę Google na telewizory, aby ulepszyć jej działanie.

Huawei Smart screen telewizor Smart TV z Android TV EMUI 9 Homevision plotki przecieki wycieki kiedy premiera specyfikacja techniczna

Huawei Smart Screen z Android TV i EMUI 9 HomeVision, ale czy będą mogli to sprzedawać?

Jak dobrze wiemy, dla Huawei nastały obecnie złe czasy. Co prawda, rząd Trumpa przedłużył firmie licencję, ale tylko do listopada. Dotyczy ona jednak istniejących, a nie nowych produktów. Tak więc nie wiadomo, czy Chińczycy będą mogli wprowadzić Smart Screen z systemem Android TV i EMUI 9 na rynek. Możliwe, że nie i sprzęt pozostanie jedynie w szufladzie.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

 

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij