Udostępnij
Tweetnij

Huawei Mate 30 (Pro) z datą premiery, ale mogą dostać EMUI 10 bez usług Google

Huawei Mate 30 Pro to nowy flagowiec, który zostanie pokazany jeszcze w tym miesiącu. Wiemy jednak, że dostępność EMUI 10, gdzie będą usługi Google, stoją pod znakiem zapytania. Huawei o tym wie i dlatego może mieć spory problem ze sprzedażą modeli Mate 30. Pomimo tego, że będą to bardzo ciekawe smartfony.

Huawei Mate 30 Pro, zgodnie z zapowiedziami, zostanie pokazany już 19 września. Taka data premiery pojawiała się wcześniej i dziś została potwierdzona przez producenta. Chińczycy mogą jednak mieć problem, jeśli będą chcieli dostarczyć EMUI 10, gdzie będą usługi Google. Niedawno wspominał o tym we własnym raporcie Reuters.

Jak dobrze wiemy, sankcji wobec Chińczyków nie złagodzono. Rząd Stanów Zjednoczonych przedłużył dotychczasową licencję do listopada. Jednak obejmuje ona istniejące produkty, a nie nowe, jakimi będą smartfony Huawei Mate 30 (także Pro) i nowe oprogramowanie EMUI 10. Powstaje więc duży problem.

Huawei Mate 30 Pro z EMUI 10 bez usług Google w Europie nie ma sensu

Pomimo tego, że Huawei Mate 30 Pro będzie z pewnością jednym z najlepszych smartfonów tego roku, tak ogołocone oprogramowanie w Europie sprawi, że telefon nie znajdzie zbyt wiele odbiorców. EMUI 10 musi mieć usługi Google, z których korzystamy na co dzień. Brak tych popularnych aplikacji przekreśli nowe modele już na starcie. Cóż, wiemy, że rząd Stanów Zjednoczonych dostał ponad 130 wniosków od amerykańskich firm, które chcą prowadzić interesy z Chińczykami. Jednak żaden z nich nie został podpisany. Bez tego Huawei nie może korzystać z rozwiązań, które należą do amerykańskich przedsiębiorstw. Losy chińskiego giganta cały czas się ważą.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij