Udostępnij
Tweetnij

EMUI 10 bez usług Google w Europie nie ma sensu. Huawei ma kłopoty

EMUI 10 może zostać pozbawione dostępu do usług Google, co jest wynikiem zakazu handlu nałożonego na Huawei przez Stany Zjednoczone. Jeśli tak się stanie, to oprogramowanie w Europie nie będzie pełnowartościowe. To o tyle problematyczne, że Huawei jest przed premierą Mate’ów 30. Spodziewamy się ich we wrześniu.

Huawei otrzymało zakaz handlu z amerykańskimi firmami w maju. Jak dobrze wiemy, Stany Zjednoczone przedłużyły tymczasową licencję do listopada. Dotyczy ona jednak tylko istniejących produktów. Mate’y 30, które zostaną pokazane we wrześniu, otrzymają wtedy EMUI 10, gdzie nie pojawią się usługi Google, choć do niedawna istniała szansa na coś innego.

EMUI 10 bez dostępu do usług Google będzie w Europie platformą niepełnowartościową. Brak Sklepu Play, Map, YouTube’a i wielu innych aplikacji spowoduje, że nowe smartfony Huawei nie zaoferują klientom tego ekosystemu, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Nie wiadomo, czy Stany Zjednoczone ustąpią. Obecnie niewiele na to wskazuje.

EMUI 10.0 co nowego w nakładce Huawei nowości dark mode aktualizacja usługi Google zakaz handlu

Huawei może oprzeć EMUI 10 na Androidzie 10 z AOSP

Pewnym wyjściem z sytuacji będzie oparcie systemu EMUI 10 na projekcie AOSP (Android Open Source Project). Jednak i to nie wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Usługi Google bez odpowiedniego certyfikatu się nie pojawią. Oczywiście, istnieje możliwość instalowania aplikacji z plików APK, ale zwykli użytkownicy tego po prostu nie robią. Huawei znajduje się w nieciekawej sytuacji. Tym bardziej, że jest przed premierą modeli Mate 30. Oprogramowanie EMUI 10 bez usług Google sprawi, że telefony te po prostu mało kto kupi. Tak sugerują analitycy, którzy przyglądają się rynkowi z bliska. Pozostaje śledzić dalszy rozwój sytuacji.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: BBC

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij