Udostępnij
Tweetnij

Donald Trump o Huawei: zakaz handlu pozostaje. Co z EMUI 10.0?

Donald Trump w trakcie piątkowego przemówienia przekazał, że zakaz handlu dla Huawei pozostaje. Amerykańskie firmy nie będą handlować z Chińczykami. Nastąpiło to po tym, jak Pekin wstrzymał kupno amerykańskich produktów rolnych. Teraz nie wiadomo, co będzie z EMUI 10, czyli nową aktualizacją dla smartfonów.

Huawei pozostaje objęte zakazem handlu, który Stany Zjednoczone nałożyły w maju. Co prawda, Donald Trump w czerwcu obiecywał złagodzenie sankcji wobec firmy. Jednak w ten piątek prezydent USA przekazał, że jednak licencje na kupno rozwiązań od amerykańskich firm nie zostaną przywrócone. To stawia dostępność EMUI 10.0, które pokazano wczoraj, poza Chinami pod znakiem zapytania.

Donald Trump w trakcie piątkowego przemówienia powiedział, że „nie będziemy prowadzić interesów z Huawei”. Obowiązujący zakaz handlu oznacza, że około 50 wniosków amerykańskich firm w sprawie przywrócenia licencji zostało wstrzymanych. Na decyzje szybko zareagowała giełda. Akcje części dostawców chińskiej firmy poleciały w dół.

donald trump apple zakaz handlu Huawei licencje  EMUI 10.0 co dalej wojna handlowa Chiny Stany Zjednoczone

Donald Trump chciał złagodzić sankcje wobec Huawei, ale chciał coś w zamian

Donald Trump rzeczywiście na szczycie G20 obiecał, że sankcje wobec Huawei mogą zostać złagodzone. Jednak na drodze do szczęścia stanęła wojna handlowa prowadzona z Chinami. Państwo Środka miało kupować od amerykańskich rolników więcej produktów. Tymczasem Pekin przekazał, że wstrzymuje się z takimi zakupami całkowicie.

Nie wiadomo więc, co będzie z EMUI 10.0 zapowiedzianym na HDC 2019. Huawei może udostępnić swój system oparty na AOSP w Chinach. Tam usług Google i tak nie ma. Jednak oprogramowanie pozbawione ich w Europie mija się po prostu z celem. Na więcej informacji trzeba poczekać.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: Bloomberg

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij