Udostępnij
Tweetnij

EMUI 10.0 – co nowego w tej nakładce Huawei?

EMUI 10.0 to nowa nakładka Huawei oparta na systemie Android Q. Jeśli zastanawiacie się nad tym, co nowego znajdzie się w tej wersji, to znamy odpowiedź. Oczywiście, na HDC 2019 Huawei nie ujawniło każdej nowości z EMUI 10.0. Jednak zapowiedziano najważniejsze z nich. Zobaczmy, czego można się spodziewać.

EMUI 10.0 to nowa nakładka z systemem Android Q od Huawei, którą producent pokazał dziś na HDC 2019. Wraz z autorskim HarmonyOS. Co nowego znajdziemy w tej odsłonie oprogramowania? Rzućmy okiem na najważniejsze nowości.

EMUI 10.0 – co nowego w nowej nakładce Huawei

EMUI 10.0 bazuje na systemie Android Q, a więc wprowadzi wszystkie nowości, które znajdują się w tym systemie Google i to jest najważniejsza zmiana. Jednak Huawei przygotowało także wiele autorskich rozwiązań. Dr. Wang Chenglu, szef inżynierów oprogramowania firmy przekazał, że interfejs zostanie dopracowany i będzie bardziej estetyczny oraz spójny. Następnie mamy lepszą integrację ze sztuczną inteligencją i bardziej płynną obsługę.

EMUI 10.0 co nowego w nakładce Huawei nowości dark mode aktualizacja EMUI 10.0 co nowego w nakładce Huawei nowości dark mode aktualizacja

Huawei chwali się także, że EMUI 10.0 będzie zużywać średnio 6% mniej energii względem poprzedniej nakładki. Następnie mamy udoskonalone GPU Turbo, które ma być nawet o 60% efektywniejsze niż dotychczas. W przypadku nawiązywania połączeń bezprzewodowych widać wzrost szybkości do 70%. Pojawią się także nowe ikonki (yay!).

EMUI 10.0 co nowego w nakładce Huawei nowości dark mode aktualizacja

EMUI 10.0 wprowadzi także adaptacyjny dark mode, czyli ciemny motyw. Ma on automatycznie wpływać na aplikacje firm trzecich. To jednak zasługa Google, bo taką nowość otrzyma system Android Q. Huawei pochwaliło się także zgodnością z systemem HarmonyOS. Beta testy rozpoczynają się od modeli P30, które nowe oprogramowanie dostaną we wrześniu.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij