Udostępnij
Tweetnij

EMUI 10 to priorytet Huawei. Chińczycy nie chcą zastąpić Androida

EMUI 10.0 to nadchodząca nakładka Chińczyków i wygląda na to, że dla Huawei to ciągle główny priorytet. Firma wyjaśnia, że nie chce zastąpić systemu Android i jest to jej pierwszy wybór. Co prawda, prowadzone są prace nad autorskim Hongmeng OS, ale Huawei wie, że zastąpienie Androida i tak nie byłoby takie proste.

EMUI 10 jest w przygotowaniu i wiemy, że Huawei cały czas planuje udostępnić nową nakładkę opartą na systemie Android. Pomimo tego, że ciągle czeka na oficjalne zezwolenie na ponowny handel z amerykańskimi firmami. Autorski Hongmeng OS jest także w przygotowaniu. Jednak Chińczycy i tak jako priorytet traktują platformę Google.

Liang Hua z Huawei wyjaśnia, że Hongmeng OS powstaje głównie z myślą o urządzeniach internetu rzeczy. Ponadto firma dodaje, że na smartfonach cały czas korzysta z systemu Android i on jest pierwszym wyborem pod względem tego typu urządzeń. W przypadku Hongmeng OS cały czas nie zapadła jeszcze finalna decyzja w związku z wykorzystaniem na smartfonach. Taka możliwość istnieje, ale widzimy, że firma pewniej czuje się przy planach związanych z wydaniem EMUI 10.0, co nie powinno dziwić. Poniżej lista pierwszych urządzeń, które mają otrzymać uaktualnienie.

Huawei Developer Conference HDC 2019 EMUI 10.0 z Android Q na jakie smartfony aktualizacja Honor

Te smartfony Huawei mają dostać system Android Q z EMUI 10.0 w pierwszej kolejności

  • P30
  • P30 Pro
  • P30 Lite
  • Mate 20
  • Mate 20 Pro
  • Mate 20 X 5G
  • P Smart Z
  • P Smart 2019
  • P20
  • P20 Pro

Wiemy, że Huawei planuje zaprezentować EMUI 10.0 już w trakcie konferencji HDC 2019. Debiut odbędzie się więc w sierpniu. Oczywiście, wtedy zostanie pokazana chińska wersja nakładki. Zapowiedź wersji globalnej pewnie odbędzie się kilka tygodni później.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Technode

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij