Udostępnij
Tweetnij

Huawei ma wkrótce znowu móc handlować z amerykańskimi firmami

Huawei cały czas objęte jest zakazem handlu, który Stany Zjednoczone nałożyły w maju tego roku. Jak jednak dobrze wiemy, sankcje miały zostać złagodzone. Nowy raport sugeruje, że Chińczycy uzyskają ponownie możliwość handlu z amerykańskim firmami w ciągu miesiąca. Gdyby nie to, to Huawei nie będzie mogło udostępnić EMUI 10 z usługami Google.

Huawei zostało objęte zakazem handlu przez Stany Zjednoczone w maju tego roku. Potem firma uzyskała przedłużoną do 90 dni licencję na Androida i wiemy, że w przygotowaniu jest EMUI 10 z usługami Google. Kilka tygodni temu Donald Trump przekazał, że sankcje zostaną złagodzone. Jednak oficjalnie Chińczycy cały czas znajdują się na czarnej liście.

Reuters raportuje, że Stany Zjednoczone mają umożliwić Huawei ponownie handel z amerykańskimi firmami nawet w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Najpóźniej ma to nastąpić do czterech tygodni. Wtedy Chińczycy będą mogli liczyć na nowe dostawy oraz nabywać kolejne licencje. Co jest bardzo istotne pod kątem wydania EMUI 10.

Huawei ban zakaz handlu współpracy z Google Play Services aplikacje Android smartfony USA Donald Trump HongMeng OS Aptoide Project Z Sklep Play EMUI 10

Huawei nie udostępni EMUI 10 z usługami Google, gdy będzie na czarnej liście

Prawda jest taka, że rząd Stanów Zjednoczonych musi oficjalnie zezwolić Huawei na możliwość handlu z amerykańskimi przedsiębiorstwami. Same deklaracje Donalda Trumpa przekazane w trakcie G20 to trochę za mało. Oczywiście, firma może udostępnić EMUI 10 oparte na AOSP, ale w przypadku Europy takie oprogramowanie nie będzie pełnowartościowe. Dlatego tak istotnym jest, aby uzyskać nowe licencje.

Warto dodać, że z informacji przekazanych w czerwcu przez Trumpa wynika, że Huawei będzie mogło współpracować z amerykańskimi firmami, ale nie tam, gdzie istnieje ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa dla Stanów Zjednoczonych. Dlatego Chińczycy nie zostaną m.in. dopuszczeni w USA do budowy sieci 5G.

Przeczytaj także: Google Maps – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: Reuters

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij