Udostępnij
Tweetnij

Hongmeng OS i EMUI. Czym różnią się te systemy Huawei?

Hongmeng OS i EMUI 10 to dwa nowe systemy operacyjne, nad którymi pracuje Huawei. Drugi z nich bazuje na Androidzie. Wiemy jednak, że nowy Hongmeng OS testowany jest m.in. na smartfonach Huawei Mate 30. Oczywiście, pomiędzy nowymi wersjami oprogramowania występują różnice i rąbka tajemnicy uchylili testerzy.

Hongmeng OS to nowy system operacyjny, który testowany jest m.in. na Huawei Mate 30. W międzyczasie prowadzone są prace także nad EMUI 10, które niedawno mieliśmy okazję zobaczyć na nowych zrzutach ekranowych. Jakie będą różnice w obu wersjach oprogramowania? Część informacji przedostała się do sieci.

Hongmeng OS nie bazuje na Androidzie, jak EMUI 10. Tak więc od razu pojawia się inna animacja w trakcie uruchamiania. Ekran główny obsługuje widżety i można go w dużym stopniu personalizować. To samo dotyczy ekranu blokady, który również występuje. Ikony aplikacji również się różnią i pojawiają się nowe animacje. Tak, zdaje sobie z tego sprawę, że bez zrzutów ekranowych ciężko to sobie wyobrazić, ale ich nie udostępniono. Testerzy Huawei twierdzą jednak, że nie wszystko działa. Część funkcji nie jest jeszcze gotowa i wymaga dodatkowych prac. Warto też wspomnieć o nowym domyślnym dzwonku.

Hongmeng OS ma być szybszy od EMUI 10 z Androidem

Wiemy, że Hongmeng OS ma oferować nawet do 60% lepszą wydajność względem Androida. To oznacza, że o tyle będzie też szybszy od EMUI 10, skoro nakładka bazuje na platformie Google. Huawei tworzy ten system jako uniwersalne oprogramowanie. Pod jego kontrolą mają pracować różne urządzenia. Możliwe, że oficjalna zapowiedź odbędzie się w sierpniu.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij