Udostępnij
Tweetnij

MIUI na smartfonach Xiaomi i Redmi wprowadzi wkrótce ciekawe nowości

MIUI 11 jest w drodze, a tymczasem dowiadujemy się, jakie nowości pojawią się w nakładce dla smartfonów Xiaomi i Redmi. Wśród nowości są panoramiczne selfie czy możliwość zmiany karty SIM z poziomu belki powiadomień. Nowe funkcje zapowiadają się ciekawie. Nie wiadomo jednak, kiedy Xiaomi chce je dokładnie wprowadzić w MIUI.

MIUI 11 ciągle nie zostało oficjalnie zapowiedziane na smartfony Xiaomi i Redmi, co zresztą wykorzystali scamerzy. Jednak Chińczycy co jakiś czas uchylają rąbka tajemnicy na temat planowanych funkcji. Teraz poznajemy kolejne z nich. Są to panoramiczne selfie i inne opcje. Rzućmy sobie na nie okiem.

Panoramiczne selfie w MIUI pozwoli po prostu zrobić zdjęcie z użyciem 120-stopniowego kąta widzenia. Normalnie jest on prawie dwa razy mniejszy. Następnie Xiaomi chce wprowadzić możliwość przełączania kart SIM z poziomu belki powiadomień. Będzie to bardzo wygodne. Pojawi się też prostsze przechwytywanie obrazu z ekranu.

MIUI 11 Beta kiedy premiera Xiaomi Redmi nowe funkcje nowości co nowego MIUI 11 Beta kiedy premiera Xiaomi Redmi nowe funkcje nowości co nowego MIUI 11 Beta kiedy premiera Xiaomi Redmi nowe funkcje nowości co nowego

MIUI 11 Beta nie będzie można testować na smartfonach Xiaomi i Redmi z globalnej dystrybucji

Jak dobrze wiemy, Xiaomi zamyka za kilka dni program Global Beta. Firma otrzymywała zbyt mało opinii od testerów i dlatego zdecydowano się na taki, a nie inny ruch. To oznacza, że na telefonach z logo Mi i Redmi MIUI 11 Beta testować nie będzie można, z czym trzeba się pogodzić. Na nowości użytkownicy będą musieli poczekać do momentu, aż firma udostępni sfinalizowane wersje aktualizacji, co pewnie wydarzy się dopiero jesienią. Wielu właścicielom smartfonów Xiaomi nie podoba się pomysł związany z zamknięciem programu MIUI Global Beta. Niestety, decyzja w tej kwestii już zapadła i pewnie nie ma od niej odwrotu.

Przeczytaj także: Google Maps – triki i sztuczki, które warto znać

źródło: MyDrivers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij