Udostępnij
Tweetnij

MIUI Global Beta do lamusa. Xiaomi kończy program pilotażowy

MIUI Global Beta to publiczny program pilotażowy, gdzie użytkownicy smartfonów Xiaomi i Redmi mogli testować nowe funkcje. Niestety, zostanie on zamknięty. Nastąpi to już w przyszłym miesiącu. To oznacza, że MIUI 11 Global nie będzie dostępny do testów w ramach bety. Będą one prowadzone na telefonach Xiaomi z chińskiej dystrybucji.

MIUI Global Beta to program, który był aktywny od kilku lat. W jego ramach na smartfonach Xiaomi i Redmi spoza chińskiej dystrybucji można było uzyskiwać dostęp do nowych funkcji zanim te jeszcze zostały skierowane do wersji Stable. Niestety, Chińczycy kończą z testami. Zamierzają zamknąć wspomniany program.

Xiaomi planuje definitywnie zamknąć MIUI Global Beta już 1 lipca. Wynika to z faktu, że firma uzyskiwała zbyt mało opinii od testerów. Ci instalowali poglądowe wersje oprogramowania, ale nie zwracali zazwyczaj swoich opisów na temat działania danych funkcji. Na tej podstawie wprowadzane były poprawki. Brak takich opinii sprawiał, że inżynierowie i tak musieli radzić sobie sami.

Xiaomi MIUI 11 beta kiedy premiera Redmi nowości nowe funkcje MIUI Global Beta

Xiaomi zamyka MIUI Global Beta, bo chce skupić się na stabilnej wersji systemu

MIUI Global Beta zamykane jest także z jednego ważnego powodu. Xiaomi chce skupić się na rozwoju stabilnej wersji oprogramowania, z której obecnie korzystają przecież miliony użytkowników na całym świecie. Firma chce mieć pewność, że zapewni system i funkcje odpowiedniej jakości.

Cały czas czekamy na zapowiedź MIUI 11, który jeszcze nie miał premiery. Jednak właściciele telefonów Xiaomi oraz Redmi nie będą mogli testować go w wersjach beta. To oznacza, że będą musieli poczekać na stabilne oprogramowanie, które pewnie będzie udostępniane od czwartego kwartału. Tym bardziej, że wtedy firma zamierza udostępniać Androida Q.

Przeczytaj także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij