Udostępnij
Tweetnij

MIUI w końcu wprowadzi na smartfonach Xiaomi i Redmi szufladę aplikacji

MIUI nie ma szuflady aplikacji, którą znamy z wielu innych nakładek Androida. Wygląda na to, że smartfony Xiaomi i Redmi wkrótce też zostaną wzbogacone w taką funkcję. Dostrzeżono ją w ostatniej alphie systemu. Nie wiadomo jednak, czy pojawi się jeszcze przed premierą MIUI 11, które Xiaomi zapewne wkrótce zapowie.

MIUI 11 nie zostało jeszcze zapowiedziane i na nową wersję nakładki cały czas czekamy. Tymczasem możemy liczyć na ciekawą nowość. Smartfony Xiaomi i Redmi w końcu dostaną szufladę aplikacji i możliwe, że pojawi się ona jeszcze przed planowaną większą aktualizacją.

Szuflada aplikacji została dostrzeżona w ostatniej alfie MIUI oznaczonej ciągiem cyfr 4.10.6.1025-06141703. Jednak dostęp do aplikacji nie będzie tutaj wywoływany gestem przesunięcia palcem do góry. W tym celu trzeba będzie skorzystać z przycisku umieszczonego w centrum na dole. Widzicie to na załączonych poniżej zrzutach ekranowych udostępnionych prez serwis źródłowy.

Xiaomi MIUI 11 beta szuflada aplikacji Redmi skróty aplikacji

Widzimy, że szuflada aplikacji z MIUI wyświetla ikonki w kolejności alfabetycznej. Na samej górze Xiaomi umieściło ostatnio używane aplikacje. Jest też strzałka skierowana w dół. Jej dotknięcie powoduje zamknięcie szuflady.

Szuflada aplikacji w MIUI to jedno, ale Xiaomi wprowadza także skróty dla aplikacji

Xiaomi pracuje także nad wprowadzeniem skrótów do aplikacji na głównym ekranie. MIUI również będzie je obsługiwać. To te, które wywołuje się po dłuższym przytrzymaniu palcem danej ikonki. Na nowości w stabilnej wersji nakładki będziemy jednak jeszcze musieli poczekać. Nie wiadomo, kiedy Chińczycy planują dokładnie je wprowadzić. Jest szansa na to, że pojawią się jeszcze przed jedenastą odsłoną oprogramowania.

Przeczytaj także: Messenger – triki, sztuczki i ukryte funkcje

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij