Udostępnij
Tweetnij

HongMeng OS (lub ARK OS) na zrzutach ekranowych. Tak Huawei zaprojektowało swój system?

HongMeng OS lub też ARK OS to system operacyjny Huawei, którym firma z czasem zastąpi oprogramowanie Google. Android zostanie zamknięty dla Chińczyków i ci tworzą własny system. W Niemczech do wniosku z zastrzeżeniem nazwy ARK OS dołączona zrzuty ekranowe. Możemy w końcu zobaczyć, jak wygląda HongMeng OS.

Huawei w wyniku zakazu handlu ze strony Stanów Zjednoczonych niedługo pożegna się z dostępem do systemu Android i usług Google. Wiemy jednak, że firma tworzy własne oprogramowanie, które najpierw znaliśmy pod nazwą HongMeng OS. Ostatnio pojawiła się także ARK OS, bo taką producent zaczął rejestrować. Teraz mamy okazję zobaczyć zrzuty ekranowe i nie przypomina to EMUI.

Huawei zastrzegło nazwę ARK OS w Niemczech, które są jednym z najważniejszych dla firmy rynków w Europie. Co ciekawe, do wniosku dołączono także zrzuty ekranowe z HongMeng OS, które widzicie poniżej! Jak nietrudno zauważyć, prezentują one sekcję ustawienia i widać, że odbiega to pod kątem wyglądu od EMUI. To może być pierwszy raz, gdy widzimy system operacyjny Huawei.

HongMeng OS ARK OS system operacyjny Huawei kiedy premiera jak wygląda Google Android EMUI HongMeng OS ARK OS system operacyjny Huawei kiedy premiera jak wygląda Google Android EMUI

ARK OS to system operacyjny Huawei, który może bazować na AOSP

Na razie nie wiadomo, na czym dokładnie oparty jest system operacyjny Huawei. Sugeruje się jednak, że ARK OS nadal może bazować na open source’owym Androidzie, czyli AOSP. To jednak okaże się z czasem. Pojawiły się nawet plotki, że HongMeng OS będzie udostępniany już nawet od czerwca, ale producent już je rozwiał. Nie wiemy również, na jakim etapie znajdują się obecnie prace nad tym oprogramowaniem.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje mobilne na Androida z kwietnia

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij