Udostępnij
Tweetnij

Huawei P9 i P9 Plus też dostaną system Android 8.0 Oreo z EMUI 8.0

Huawei P9 i P9 Plus również mają otrzymać aktualizację do systemu Android 8.0 wraz z EMUI 8.0. Do tej pory lista urządzeń chińskiego producenta, które otrzymały takie uaktualnienie była bardzo ograniczona. Znajdowały się na niej telefony P10, P10 Plus, Mate 9 i Mate 9 Pro. Informacja został oficjalnie przekazana przez przedstawicieli firmy.

Huawei podał w ubiegłym roku listę urządzeń, które miały zostać zaktualizowane do wersji EMUI 8.0 opartej na systemie Android 8.0 Oreo. Lista ta jednak była niezwykle ograniczona. Widniały na niej jedynie takie smartfony jak P10, P10 Plus, Mate 9 i Mate 9 Pro. To wkrótce się jednak zmieni. Smartfony Huawei P9 oraz P9 Plus również dostaną Androida O.

Okazuje się, że najprawdopodobniej była to jedynie wstępna lista. Firma pracuje już nad wprowadzeniem nowej wersji oprogramowania do jeszcze starszych modeli, jakimi są Huawei P9 i P9 Plus. Wiadomości pochodzą bezpośrednio od menedżera produktu firmy. Podzielił się on tą informacją na forach internetowych w Chinach.

Huawei nie podał jednak żadnych informacji na temat wprowadzenia wspomnianych zmian w smartfonach P9 i wersji Plus. Jest wysoko prawdopodobnym, że firma nie skończyła jeszcze prac, więc nie może podać dokładnej daty. Warto również tutaj zaznaczyć, że takie informacje zostały podane w Chinach. Pojawiły się plotki, iż stało się tak dlatego, że aktualizacja jest przygotowywana jedynie na tamtejszy rynek. Miejmy jednak nadzieję, że firma zdecyduje się udostępnić ją także w Europie. Przypomnijmy, że P10 otrzymało już wspomnianą aktualizację. Jest ona dostępna również w Polsce. Huawei zapewnia, że Android 8.0 Oreo z EMUI 8.0 wnosi wiele usprawnień.

Zobacz również: Najlepsze aplikacje na Androida – luty 2018

Źródło: GizmoChina

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij