Udostępnij
Tweetnij

Huawei: Android 8.0 Oreo z EMUI 8.0 także dla P10 i Mate 9

EMUI 8.0 to najnowsza nakładka Huawei dla smartfonów, która bazuje na systemie Android 8.0 Oreo. Pierwszymi modelami z tym oprogramowaniem będą Mate 10 i 10 Pro, które pokazano wczoraj w Monachium. Producent zapewnia jednak, że starsze flagowce też otrzymają aktualizację. Najpierw będzie to Mate 9, a potem także P10.

EMUI 8.0 to najnowsza nakładka Huawei dla smartfonów, która bazuje na systemie Android 8.0 Oreo. Pierwszymi modelami z tym oprogramowaniem będą Mate 10 i 10 Pro, które pokazano wczoraj w Monachium. Producent zapewnia jednak, że starsze flagowce też otrzymają aktualizację. Najpierw będzie to Mate 9, a potem także P10.

Android 8.0 Oreo EMUI 8.0 Huawei Mate 9

EMUI 8.0 pojawiał się we wcześniejszych przeciekach, jeszcze pod nazwą z numerkiem 6.0. Chińczycy zdecydowali się jednak przeskoczyć numerację i zrównali ją z Androidem. Skoro Android Oreo ma numer 8.0, to nakładka chińskiego giganta też otrzymała taki, a nie inny numerek. Kiedy Huawei udostępni oprogramowanie dla starszych telefonów?

Huawei w trakcie wczorajszego wydarzenia zapewniał, że EMUI 8.0 zostanie udostępnione także dla użytkowników starszych telefonów. Oczywiście, wraz z systemem Android 8.0 Oreo. Najpierw uaktualnienie ma być dostępne dla właścicieli zeszłorocznych phabletów, czyli Mate 9 i Mate 9 Pro (także dla wersji Porsche Design). Dla tych telefonów aktualizacja powinna zostać wydana około 3-4 tygodnie po rynkowej premierze Mate’ów 10.

EMUI 8.0 także w wersji beta na Huawei Mate 9

Huawei Mate 9 dostanie aktualizację do EMUI 8.0 w pierwszej kolejności, ale bardziej zaawansowani użytkownicy mogli w zeszłym tygodniu zapisywać się do beta testów oprogramowania. Ogłoszono je na niemieckim blogu producenta. Niestety, do testów zaproszono jedynie 250 osób. Możliwe jednak, że z czasem pula testerów zostanie zwiększona i w ten sposób będą mogli zapisywać się kolejni użytkownicy.

EMUI 8.0 z czasem ma trafić także na smartfony Huawei P10 i P10 Plus. Niestety, tutaj przybliżony termin nie został ujawniony. Wiemy tylko, że ma to nastąpić z czasem, w tak zwanej niedalekiej przyszłości. Pewnym jest jednak, że będzie to później niż w przypadku Mate’ów 9.

Huawei zapewnia, że Android 8.0 Oreo z EMUI 8.0 wniesie lepsze zarządzanie energią oraz pozwoli na szybsze uruchamianie aplikacji. Z testów przeprowadzonych wewnątrz firmy wynika, że wzrost wydajności sięga nawet 12%. Całkiem sporo.

EMUI 8.0 zawiera także sporo funkcji z zakresu AI. Niestety, nie wszystkie z nich zostaną udostępnione na starsze telefony i pozostaną ekskluzywne dla Mate’ów 10. To dotyczy m.in. rozpoznawania scen w czasie rzeczywistym przez aparat. Takie rozwiązania, jak sugerowanie funkcji na podstawie uczenia się użytkownika czy włączanie filtru niebieskiego światła mają być dostępne.

Huawei ogłosił także cykliczność udostępniania poprawek bezpieczeństwa. Flagowce mają otrzymać wszystkie comiesięczne uaktualnienia udostępniane przez Google’a. W przypadku nieco tańszych modeli poprawki będą wydawane co dwa miesiące, a na jeszcze tańsze telefony co trzy miesiące.

źródło: GSMArena

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij