Udostępnij
Tweetnij

Apple zaprasza na konferencję do Chicago. Tym razem poświęconą edukacji

Apple rozesłało dziś mediom zaproszenia na specjalną konferencję. Ta planowana jest na 27 marca w Chicago. Event upłynie pod hasłem „Let’s take a field trip”. Wydarzenie zostanie poświęcone edukacji. Wtedy poznamy nowe rozwiązania dla nauczycieli i uczniów, jak chociażby ClassKit z systemu iOS 11.3, który obecnie znajduje się w fazie beta testów.

Apple zaprasza na specjalny event. Konferencja odbędzie się w wyższej szkole w Chicago. Dokładnie 27 marca. Na grafice dołączonej do zaproszenia dla mediów, którą widzicie poniżej, widnieje hasło „Let’s take a field trip”. Oczywiście, niewiele nam ono mówi. Poniżej jednak znajduje się dopisek, gdzie można znaleźć informacje o nowych rozwiązaniach dla uczniów i nauczycieli. Będą to więc jakieś nowości dla sektora edukacji.

Apple event Chicago edukacja

Apple na ujawnia, co dokładnie zamierza pokazać na konferencji w Chicago. Wiemy jednak, że w systemie iOS 11.3, który obecnie znajduje się w fazie beta testów, zaszyto nowy framework o nazwie ClassKit. Przygotowano go z myślą o aplikacjach dla sektora edukacji. W ten sposób będzie można m.in. tworzyć specjalne funkcje w programach, jak na przykład pytania z odpowiedziami. Te następnie będą przesyłane do nauczycieli poprzez iCloud. Ma też wprowadzić tryb, który pozwoli na odcięcie dostępu do aplikacji, na przykład w trakcie egzaminów.

Apple na konferencji w Chicago może pokazać też nowy sprzęt

Apple ostatni raz podobną konferencję dla edukacji zorganizowało w 2012 roku. Miało to miejsce w Nowym Jorku. Jest całkiem możliwe, że na wydarzeniu w Chicago zostanie pokazany także nowy sprzęt. Wszak będzie to idealny moment na premierę urządzeń, które znajdą zainteresowanie w sektorze edukacji.

Apple może pokazać światu nowego, tańszego iPada. Jak dobrze wiemy, takie urządzenie jest w przygotowaniu i z pewnością marcowy event byłby dobrą okazją do premiery. Możliwe również, że pojawi się tańszy MacBook Air. Plotki na jego temat powracają co jakiś czas. Nie można więc nic wykluczyć. Trudno powiedzieć, czego jeszcze można się spodziewać.

Gigant z Cupertino mógłby również pokazać nowy ołówek Apple Pencil, ale jego premiera ma większy sens wraz z nowymi iPadami Pro, a tych spodziewamy się później. Na pewno poznamy datę wydania systemu iOS 11.3. Ten obecnie znajduje się w fazie beta testów. Na nowego iPhone’a SE 2 osobiście nie liczę.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym smartfonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki:

źródło: Bloomberg

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij