Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ dostają system Android 8.0 Oreo

Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ to pierwsze smartfony Koreańczyków, które załapały się na system Android 8.0 Oreo wraz z udoskonaloną nakładką Samsung Experience 9.0. Oprogramowanie w finalnej postaci jest już wdrażane i można je pobrać m.in. na terenie Niemiec. W Polsce aktualizacja powinna być dostępna w niedługim czasie.

Samsung Galaxy S8 i Galaxy S8+ to pierwsze smartfony Koreańczyków, które załapały się na system Android 8.0 Oreo wraz z udoskonaloną nakładką Samsung Experience 9.0. Oprogramowanie w finalnej postaci jest już wdrażane i można je pobrać m.in. na terenie Niemiec. W Polsce aktualizacja powinna być dostępna w niedługim czasie.

Samsung Galaxy S8 Android 8.0 Oreo

Samsung rozpoczął beta testy systemu Android 8.0 Oreo dla smartfonów Galaxy S8 jesienią zeszłego roku. Niedawno program Galaxy Beta dobiegł końca i jego uczestnicy zostali poinformowani, że w niedługim czasie dostaną finalną wersję aktualizacji. Proszę państwa, proces dystrybucji sfinalizowanego oprogramowania właśnie się rozpoczął! Uaktualnienie pokazało się za naszą zachodnią granicą.

Android 8.0 Oreo dla Galaxy S8 z Samsung Experience 9.0

Android 8.0 Oreo dla smartfonów Galaxy S8 dostępny jest w Niemczech. Uaktualnienie dystrybuowane drogą OTA waży mniej niż 500 MB. Pewnie zapytacie: dlaczego tak mało? Ponieważ to aktualizacja dla tych osób, które brały udział w beta testach. Osoby te mają już zainstalowanego Androida 8.0 i teraz po prostu dostają pomniejsze uaktualnienie, które wprowadza ostatnie poprawki. Status zabezpieczeń Androida datowany jest po instalacji uaktualnienia na 31 stycznia.

This slideshow requires JavaScript.

Galaxy S8 po instalacji nowego uaktualnienia ma firmware kończący się ciągiem znaków CRAP. Jak dobrze wiemy, Android 8.0 Oreo dla zeszłorocznych. Flagowców Koreańczyków wprowadza także odświeżoną nakładkę Samsung Experience 9.0. Ta zawiera wiele ulepszeń i nowości. O części z nich możecie przeczytać w osobnym artykule.

Android 8.0 Oreo wkrótce zacznie trafiać także na Galaxy S8, które nie brały udziału w programie pilotażowym. Proces dystrybucji dla takich telefonów powinien rozpocząć się już jutro. Samsung już wcześniej zapowiedział, że testerzy otrzymają finalne uaktualnienie dzień wcześniej. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kiedy aktualizacja dotrze na smartfony z polskiej dystrybucji. Możliwe, że w bardzo niedługim czasie, bo nasz kraj został tym razem dopuszczony do oficjalnych beta testów. To pozwala nam sugerować, że update jest blisko i nie trzeba będzie czekać tak długo, jak to było z Nougatem dla S7 i S7 Edge.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida ze stycznia

źródło: Reddit

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij